Felietony i Porady

Felietony i Porady

Blaski i cienie wielkiej metropolii

Blaski i cienie wielkiej metropolii

11 grudnia 2016, 06:12, przez: Fiolka Najdenowicz

Przeczytałam ostatnio na jednym z polonijnych portali, że jakiś łosiu (nasz rodak zresztą) zamieszkały w Fulham wynajmuje pokój, wyłącznie kobietom, za jedyne 10 funtów tygodniowo. Było to zbyt piękne, aby było prawdziwe, więc kontynuowałam lekturę i rzeczywiście, wymagania miał co najmniej osobliwe. Otóż, wspomniany łosiu oczekiwał codziennego sprzątania, a pod koniec dnia – dostarczenie mu swojej bielizny osobistej w postaci gaci. Używanych.  

czytaj dalej
Nowy kalendarz Pirelli, a w nim zdjęcia bez retuszu.

Nowy kalendarz Pirelli, a w nim zdjęcia bez retuszu.

8 grudnia 2016, 10:12, przez: SOPHISTI ART

Każdego roku cały świat z niecierpliwością oczekuje kalendarza Pirelli. To już zdecydowanie kultowy przedmiot. Włoska firma zaprasza do współpracy najlepszych fotografów, którzy portretują topowe modelki oraz gwiazdy ekranu. Kalendarz Pirelli na 2017 rok został zaprezentowany 29 listopada w Paryżu. W tym roku ukaże się 44 edycja, a po raz trzeci autorem zdjęć został słynny niemiecki fotograf Peter Lindbergh. Całej sesji nadał tytuł ,,Emocjonalny”. Zależało mu na tym, aby kobiety zgodziły się na pokazanie ich prawdziwego piękna, bez retuszu, powiększania piersi, czy likwidowania zmarszczek, bowiem jak twierdzi autor ,,piękno pokazuje, kim naprawdę jesteś”.

czytaj dalej
New York, 1980

New York, 1980

29 listopada 2016, 04:11, przez: SOPHISTI POLECA

Nowy Jork od lat inspiruje, fascynuje, przyciąga. Miasto wielkich sukcesów i porażek, ucieleśnienie amerykańskiego snu, cel wielu wycieczek i przeprowadzek. Swoim czarem emanował już w 1980 r. – anonimowe zdjęcia z lat 80., wykonane w kolorze, ukazują różne oblicza „wielkiego jabłka”: od codziennego zgiełku, przez uliczne targowiska, aż do wszędobylskich turystów. Zapraszamy na fotograficzną podróż po Nowym Jorku sprzed 35 lat.

czytaj dalej
Rosyjskie baletnice w obiektywie Paula Giggle'a

Rosyjskie baletnice w obiektywie Paula Giggle'a

26 listopada 2016, 01:11, przez: SOPHISTI POLECA

Reżyser i fotograf Paul Giggle jest autorem sesji do kalendarza na 2016 r. pt. „Natural Wonders”.

czytaj dalej
 Patronujemy - Kiermash vol. VIII.

Patronujemy - Kiermash vol. VIII.

23 listopada 2016, 05:11, przez: SOPHISTI PATRONATY

Już niedługo grudzień. Grudzień to miesiąc, kiedy przygotowujemy się do Świąt.Święta to magiczny czas. To między innymi także prezenty. My chcielibyśmy bardzo serdecznie zaprosić Państwa do Krakowa. Kto bowiem nie lubi atmosfery świątecznych kiermaszy?Już na początku grudnia specjalnie z okazji Mikołaja i Gwiazdki, na przestrzeni oldschoolowego Hotelu Forum właśnie w Krakowie wraca Kiermash vol. VIII.

czytaj dalej
A Ty jak dbasz o bezpieczeństwo swojego dziecka poza domem?

A Ty jak dbasz o bezpieczeństwo swojego dziecka poza domem?

21 listopada 2016, 04:11, przez: SOPHISTI POLECA

Nic tak nie sprawia radości jak widok dziecka, które powoli staje się samodzielne. Jednak dopóki tak się nie stanie, otaczamy je troską i opieką. Jesteśmy wyczuleni, na każdy jego grymas i zawsze chcemy zapewnić mu bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Z badań przeprowadzonych przez firmę mySafety wynika, że 68% ankietowanych rodziców po wyjściu z domu nie spuszcza dziecka z oka.

czytaj dalej
"Nu Project"

"Nu Project"

16 listopada 2016, 03:11, przez: SOPHISTI POLECA

Fotograf Matt Blum. Wiele kobiet do niego pisze, opowiada swoją historię i zaprasza do swojego domu, bo w nim czują się bezpiecznie. Zupełnie obcemu mężczyźnie mówią co je boli i jakie miały przeżycia. Rozbierają się przy nim fizycznie i psychicznie. Matt jest jak psycholog, który obserwuje życie obiektywem. Przyjeżdża pod wskazany adres i robi zdjęcia. Nietypowe, czasami zaskakujące, szokujące lub poruszające. Tu nic nie jest przypadkiem, bo każdy kadr ma swoją historię. "Nu Project" To przedsięwzięcie, które udowadnia, że piękno jest w każdej kobiecie. Nieretuszowane ich zdjęcia są publikowane w wielu magazynach na całym świecie i wzbudzają wiele emocji.

czytaj dalej
„Przyłapani na modzie” w październiku

„Przyłapani na modzie” w październiku

12 listopada 2016, 11:11, przez: SOPHISTI PATRONATY

  Jesień na dobre zagościła w Krakowie. Dzięki temu stylizacje uczestników październikowej odsłony akcji Galerii Krakowskiej „Przyłapani na modzie” obfitują w jesienne dodatki: czapki, kapelusze i szaliki. Szukając inspiracji na stworzenie idealnego jesiennego zestawu warto przyjrzeć się stylizacjom uczestników akcji, którzy z wyczuciem odwołują się do najgorętszych trendów.

czytaj dalej
wybierz stronę