Felietony i Porady

Felietony i Porady

New York, 1980

New York, 1980

29 listopada 2016, 04:11, przez: SOPHISTI POLECA

Nowy Jork od lat inspiruje, fascynuje, przyciąga. Miasto wielkich sukcesów i porażek, ucieleśnienie amerykańskiego snu, cel wielu wycieczek i przeprowadzek. Swoim czarem emanował już w 1980 r. – anonimowe zdjęcia z lat 80., wykonane w kolorze, ukazują różne oblicza „wielkiego jabłka”: od codziennego zgiełku, przez uliczne targowiska, aż do wszędobylskich turystów. Zapraszamy na fotograficzną podróż po Nowym Jorku sprzed 35 lat.

czytaj dalej
Rosyjskie baletnice w obiektywie Paula Giggle'a

Rosyjskie baletnice w obiektywie Paula Giggle'a

26 listopada 2016, 01:11, przez: SOPHISTI POLECA

Reżyser i fotograf Paul Giggle jest autorem sesji do kalendarza na 2016 r. pt. „Natural Wonders”.

czytaj dalej
 Patronujemy - Kiermash vol. VIII.

Patronujemy - Kiermash vol. VIII.

23 listopada 2016, 05:11, przez: SOPHISTI PATRONATY

Już niedługo grudzień. Grudzień to miesiąc, kiedy przygotowujemy się do Świąt.Święta to magiczny czas. To między innymi także prezenty. My chcielibyśmy bardzo serdecznie zaprosić Państwa do Krakowa. Kto bowiem nie lubi atmosfery świątecznych kiermaszy?Już na początku grudnia specjalnie z okazji Mikołaja i Gwiazdki, na przestrzeni oldschoolowego Hotelu Forum właśnie w Krakowie wraca Kiermash vol. VIII.

czytaj dalej
A Ty jak dbasz o bezpieczeństwo swojego dziecka poza domem?

A Ty jak dbasz o bezpieczeństwo swojego dziecka poza domem?

21 listopada 2016, 04:11, przez: SOPHISTI POLECA

Nic tak nie sprawia radości jak widok dziecka, które powoli staje się samodzielne. Jednak dopóki tak się nie stanie, otaczamy je troską i opieką. Jesteśmy wyczuleni, na każdy jego grymas i zawsze chcemy zapewnić mu bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Z badań przeprowadzonych przez firmę mySafety wynika, że 68% ankietowanych rodziców po wyjściu z domu nie spuszcza dziecka z oka.

czytaj dalej
"Nu Project"

"Nu Project"

16 listopada 2016, 03:11, przez: SOPHISTI POLECA

Fotograf Matt Blum. Wiele kobiet do niego pisze, opowiada swoją historię i zaprasza do swojego domu, bo w nim czują się bezpiecznie. Zupełnie obcemu mężczyźnie mówią co je boli i jakie miały przeżycia. Rozbierają się przy nim fizycznie i psychicznie. Matt jest jak psycholog, który obserwuje życie obiektywem. Przyjeżdża pod wskazany adres i robi zdjęcia. Nietypowe, czasami zaskakujące, szokujące lub poruszające. Tu nic nie jest przypadkiem, bo każdy kadr ma swoją historię. "Nu Project" To przedsięwzięcie, które udowadnia, że piękno jest w każdej kobiecie. Nieretuszowane ich zdjęcia są publikowane w wielu magazynach na całym świecie i wzbudzają wiele emocji.

czytaj dalej
„Przyłapani na modzie” w październiku

„Przyłapani na modzie” w październiku

12 listopada 2016, 11:11, przez: SOPHISTI PATRONATY

  Jesień na dobre zagościła w Krakowie. Dzięki temu stylizacje uczestników październikowej odsłony akcji Galerii Krakowskiej „Przyłapani na modzie” obfitują w jesienne dodatki: czapki, kapelusze i szaliki. Szukając inspiracji na stworzenie idealnego jesiennego zestawu warto przyjrzeć się stylizacjom uczestników akcji, którzy z wyczuciem odwołują się do najgorętszych trendów.

czytaj dalej
Guma do żucia dla mózgu.

Guma do żucia dla mózgu.

7 listopada 2016, 05:11, przez: Urszula Ptak-Małysiak

Nie lubię mieć na głowie za dużo spraw ważnych i pilnych. To zawsze stresuje, wprowadza napięcie i dekoncentruje, powoduje że kontrola nad swoim życiem i priorytetami wymyka mi się. Oddaje ją we władanie pilności.  A ja chcę działać bardziej skutecznie. Wiem, ze skuteczność wymaga koncentracji na najważniejszych priorytetach, działań skupionych na wyznaczonych celach,  twórczego odpoczynku. Często tak macie?

czytaj dalej
Coś na osłodę, czyli pyszny i prosty mus czekoladowy

Coś na osłodę, czyli pyszny i prosty mus czekoladowy

5 listopada 2016, 06:11, przez: Magdalena Durand

Nie lubię się powtarzać, ale niestety muszę z największą przyjemnością potwierdzić, że Francuzi kochają czekoladę w każdym wydaniu. Szukają więc różnych słodkości, ciast, deserów, cukierków, musów czy tart, w których składzie można by znaleźć choć odrobinę czekoladowego zapomnienia. Zresztą, Polacy chyba też sobie specjalnie nie odmawiają słodkości i bardzo dobrze ;)

czytaj dalej
wybierz stronę