Felietony i Porady

Felietony i Porady

Grzechy branży mody

Grzechy branży mody

20 października 2016, 02:10, przez: Grzegorz Choromański

Przygotowanie raportu dotyczącego mocno podzielonej i skłóconej branży modowej było wyzwaniem, które wydawało się na początku niewykonalne. Zachowywanie pozorów, niedostępność i bufonada, to cechy najczęściej widoczne u osób odmawiających udziału w tym przedsięwzięciu. Mimo to udało się

czytaj dalej
Halo czy jest tam Ktoś?

Halo czy jest tam Ktoś?

17 października 2016, 09:10, przez: Joanna Daniło

Czy pukaliście się kiedyś w głowę po zrobieniu jakiejś totalnej głupoty, w celu wywołania, czy przywołania odruchów rozsądku bądź człowieczeństwa? Nie ma się czego wstydzić, bo to świadczy o tym, że coś jeszcze się kołacze w tej naszej, jakże obciążonej współczesnej głowie. Czym mamy wypełnioną głowę, a raczej co mamy na głowie ( i nie mówię tu o żadnych modowych wynalazkach)? Niektóre panie od razu krzyknęłyby „cały dom” i zapewne miały by rację, panowie mogliby powiedzieć „ tyle mam na głowie” bez podawania szczegółów, żeby żony czy ich partnerki nie usłyszały. Istnieje przecież wiedza nie wskazana. Procent wypełnienia naszej głowy ( i proszę tu nie kojarzyć słowa procent tak, jak to robią pijani kierowcy, z wiecznym chlupaniem mocnych trunków w durnej łepetynie)poszczególnymi „rzeczami” jest bardzo ważny. I stosunek wielkości tych obszarów również.

czytaj dalej
Obrazy z Wajdy

Obrazy z Wajdy

15 października 2016, 01:10, przez: Joanna Daniło

Gdy usłyszałam, że Andrzej Wajda odszedł, zaczęłam szukać karteczki, na której zapisałam jego słowa, wypowiedziane z wielkim przekonaniem, w jednym z wywiadów. Przyznam, że bałaganiarsko i spontanicznie utrwalam to, co jest według mnie ważne i bliskie w życiowej mądrości innych. Wywróciłam więc wszystkie szuflady, teczki, torebki, notatniki, stare pisma, bo nie pamiętałam na czym to zapisałam. Trwało to kilka godzin i w tym właśnie czasie zobaczyłam w mojej pamięci obrazy z filmów Wajdy.

czytaj dalej
Sernik z tofu Kasi Klich

Sernik z tofu Kasi Klich

15 października 2016, 10:10, przez: Kasia Klich

Jak to? Sernik bez sera? A jednak.Ten jest naprawdę pyszny!Wszyscy, którym było dane go spróbować byli mile zaskoczenie. Nie napracujecie się przy jego przygotowaniu. Z podanej ilości składników wychodzi mały sernik. Ja używam do jego pieczenia tortownicy 18 cm.

czytaj dalej
Seks dla otyłych

Seks dla otyłych

15 października 2016, 10:10, przez: Agnieszka Czerwińska

Obawiam się, że temat seksu u ludzi otyłych oburzy nie jedną osobę. Już samo zestawienie tych dwóch słów, może spowodować różne reakcje! Podkreślę jednak jeszcze raz słowo : OTYŁYCH - w celu wykluczenia dodatkowych interpretacji.

czytaj dalej
Lekcja makijażu-Smoky eyes

Lekcja makijażu-Smoky eyes

15 października 2016, 10:10, przez: Marta Gąska

Serdecznie zapraszam do mojej szkoły makijażu. Dzisiaj pokażę Wam jeden z najbardziej popularnych i pożądanych makijaży-smoky eyes.

czytaj dalej
O stylu Francuzek raz jeszcze

O stylu Francuzek raz jeszcze

11 października 2016, 08:10, przez: Magdalena Durand

Wielu moich znajomych pyta dość często o styl ubierania się Francuzów (szczególnie kobiet). Za każdym razem gdy zaczynam bardziej się skupiać na poszczególnych częściach garderoby Francuzek, popadam w lekką konsternację. Dlaczego?

czytaj dalej
Londyńskie autobusy

Londyńskie autobusy

9 października 2016, 11:10, przez: Fiolka Najdenowicz

Nastała jesień i zrobiło się chłodno. Społeczeństwo porzuciło zimowe kurtki na rzecz bluzeczek z krótkim rękawkiem, dokładnie tak, jak mnie uprzedzano. Zamiast butów typu Emu – sandałki i havaianasy. Tak, wiem, że to od czapy. Nie jest to zjawisko masowe, choć nader częste.

czytaj dalej
wybierz stronę