Felietony i Porady

Felietony i Porady

Przyłapani na modzie- sierpień

Przyłapani na modzie- sierpień

9 września 2016, 03:09, przez: SOPHISTI PATRONATY

Mieszanka elegancji ze sportowym stylem, finezyjne dodatki, zawsze modny jeans oraz klasyczna czerń i biel – to właśnie na te trendy postawili uczestnicy akcji Galerii Krakowskiej „Przyłapani na modzie”. Sierpień na ulicach Krakowa okazał się bardzo stylowy!

czytaj dalej
Jesteś tym, co sobie myślisz!

Jesteś tym, co sobie myślisz!

8 września 2016, 03:09, przez: Anna Gołebicka

Znam Panią, która ma może 155 wzrostu. Rodzice nie zadbali o jej amerykański uśmiech. Nie jest filigranowa, ale uchodzi za gwiazdę. Znam też ładną, wysoką, szczupłą dziewczynę, która uchodzi za delikatnie mówiąc, mało atrakcyjną. Mężczyźni trzymają się od niej jak najdalej. Koleżanki bezlitośnie oceniają. Na czym polega ten paradoks? Mają inne lustra.

czytaj dalej
Londyn!

Londyn!

5 września 2016, 10:09, przez: Fiolka Najdenowicz

Przyjechałam do Londynu dosłownie kilka dni po Brexicie, jak to ja. Znajomi straszyli, że mnie nie wpuszczą/wyrzucą na zbity pysk/dostanę po mordzie na ulicy/nie wyrobię sobie żadnych papierów umożliwiających podjęcie pracy zarobkowej/ i inne okropności. Że nie dam rady finansowo, bo Londyn to po Tokio – najdroższe miasto na świecie.

czytaj dalej
Uroki mieszkania na prowincji

Uroki mieszkania na prowincji

3 września 2016, 01:09, przez: Magdalena Durand

Uwielbiam życie w wielkim mieście i jestem zdecydowanie zwierzęciem z betonowej dżungli. Tak się czasami jednak życie układa, że nie wiadomo kiedy i jak, a lądujemy na prowincji, gdzieś daleko od klaksonów samochodów stojących w korkach , hałaśliwych sąsiadów i wszędobylskich turystów. Jak zawsze i wszędzie – każda sytuacja ma swoje plusy i oczywiście minusy.

czytaj dalej
LET’S COLOR

LET’S COLOR

1 września 2016, 10:09, przez: Alicja Hofman

Tyle uwagi przywiązujemy, by przyozdobić swoje ciało. Ubieramy się pięknie, malujemy oczy i paznokcie. Dobieramy stroje, aby wyglądać w nich jak najlepiej. Mam dziś propozycję nieco inną – pokolorujmy się od wewnątrz. Ubierzmy pięknie swoje serce i wątrobę. Nie pożałujmy też nerkom. A przede wszystkim nie zapominajmy o duszy. Myślę, że ona też czegoś od nas oczekuje. Czy duszę możemy nakarmić kolorowymi warzywami?

czytaj dalej
Nie kop się z koniem.

Nie kop się z koniem.

29 sierpnia 2016, 10:08, przez: Anna Gołebicka

Mężczyzna jedzie pociągiem, jego dzieci hałasują, ojciec nie reaguje, współpasażerowie się denerwują i zwracają uwagę ojcu. Smutny i niewzruszony szaleństwem dzieci ojciec informuje (jeśli takie komunikaty można nazwać  w ogóle „informowaniem”), że właśnie umarła ich matka….W tym momencie pasażerom przestaje przeszkadzać ich złe zachowanie. Stephen R. Covey  w swojej słynnej książce „7 nawyków skutecznego działania” nazywa to „zmianą aksjomatów”.  

czytaj dalej
Upadłość konsumencka – nowe (lepsze?) rozdanie

Upadłość konsumencka – nowe (lepsze?) rozdanie

29 sierpnia 2016, 10:08, przez: Grzegorz Choromański

Upadłość konsumencka wkracza w nowy etap. Najnowsze zmiany ustawy Prawo upadłościowe i naprawcze zmieniły optykę spojrzenia sądów na cel tego postępowania, prowadzonego z udziałem osób fizycznych, niebędących przedsiębiorcami. Dzięki tej zmianie celem nadrzędnym ma być umorzenie zobowiązań upadłego, zaś dopiero, gdy będzie to możliwe, zaspokojenie roszczeń wierzycieli w jak najwyższym stopniu.

czytaj dalej
Czy trawa u sąsiada jest zawsze bardziej zielona?

Czy trawa u sąsiada jest zawsze bardziej zielona?

27 sierpnia 2016, 08:08, przez: Magdalena Durand

 Mówią, że wszędzie dobrze tam, gdzie nas nie ma. Jak to w końcu jest z tym starym jak świat powiedzeniem? Gdy jesteśmy na wakacjach, czasami chcemy już być w domu, we własnej pościeli, zjeść śniadanie w swojej kuchni, napić się kawy z ulubionego kubka. Niby na urlopie, niby tak pięknie, cudownie i błogo, a jednak wielu ludzi marzy w takich sytuacjach tylko o powrocie do własnych pieleszy. 

czytaj dalej
wybierz stronę