Felietony i Porady

Felietony i Porady

Domowe biblioteki

Domowe biblioteki

24 sierpnia 2016, 11:08, przez: SOPHISTI POLECA

Dom bez książek to dom bez duszy. Każdy z nas ma swoją bibliotekę lub biblioteczkę. Dzięki książkom zdobywamy rozwój osobisty jak i potrafimy się zrelaksować, wyciszyć. Domowa biblioteka uzupełnia prawdziwą atmosferę nowoczesnej rezydencji lub mieszkania. Określa nasz styl życia i zainteresowania

czytaj dalej
Poznańskie Targi Mody 2016

Poznańskie Targi Mody 2016

24 sierpnia 2016, 10:08, przez: SOPHISTI PATRONATY

Czy zastanawialiście się kiedyś jaką podróż muszą przejść ubrania zanim trafią do Waszej szafy? Co decyduje, że w najbliższym sezonie modne będą lata 80., buty na platformie, folkowe nadruki i minitorebki?    

czytaj dalej
Uczta dla podniebienia, czyli na co warto zwrócić uwagę będąc we francuskiej restauracji.

Uczta dla podniebienia, czyli na co warto zwrócić uwagę będąc we francuskiej restauracji.

22 sierpnia 2016, 01:08, przez: Magdalena Durand

Mieszkając we Francji nie trudno o dobre jadło. Restauracje i lokalne brasseries serwują wyśmienite dania, które zaspokoją zarówno głód, jak i wyszukane podniebienia nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Każdy region Francji (tak jak zresztą i w Polsce) szczyci się niepowtarzalnymi potrawami, których receptury tworzone czasami na przestrzeni wieków, co rusz są udoskonalane i potrafią zaskoczyć amatorów doznań kulinarnych. Nie jestem Magdą Gessler czy Robertem Makłowiczem, ale mogę podrzucić kilka drobnych rad, które mogą Wam się przydać, gdy postanowicie odwiedzić Francję i zakosztować jej kulinarnej strony.

czytaj dalej
Jaki/jaka jesteś?

Jaki/jaka jesteś?

17 sierpnia 2016, 09:08, przez: Anna Gołebicka

Nie ma nic gorszego niż gdy jedyne co można o kimś powiedzieć to, że jest „miły”. „Miły” czyli totalnie nijaki. Głupio tak od razu powiedzieć taka nijaka czy taki nieokreślony, więc znajdując jedyną rzecz jaka człowieka nie krzywdzi, nie obraża i nie szufladkuje, mówimy.. taka „miła” …osoba. Podobna do nikogo i z umiejętnościami, które nie wznoszą się ponad horyzont ale żadnej większej „wtopy” nie zaliczyła więc pewnie jest … „miła”.

czytaj dalej
Oddycham!

Oddycham!

14 sierpnia 2016, 01:08, przez: Agnieszka Czerwińska

Coś co przychodzi za łatwo, nie ma dla nas aż takiego znaczenia, niż to co zdobywamy determinacją i potem. Mówią, że krople potu spływające po ciele podczas treningu, to nic innego jak topiący się tłuszcz. Wiem, to banał, ale czasami trzeba sobie coś wmówić, aby było lżej człowiekowi na ciele i duszy. Tak naprawdę jedno wydarzenie w moim życiu, uzmysłowiło mi, że teraz czas dla mnie i tylko dla mnie. Podniosłam

czytaj dalej
Konkurs- razem z Fashion People Poland

Konkurs- razem z Fashion People Poland

14 sierpnia 2016, 12:08, przez: SOPHISTI POLECA

Ekipa Fashion People Poland przygotowała dla was wyjątkowy konkurs, w którym możecie wygrać bon o wartości 500 zł na zakupy w butiku Forget-me-not . Wasze stylizacje są świetne i pomyśleliśmy, że fajnie byłoby was jakoś nagrodzić za wasz talent i miłość do mody!Jakie są zasady?

czytaj dalej
Samo się nie zrobi.

Samo się nie zrobi.

11 sierpnia 2016, 08:08, przez: Agnieszka Czerwińska

Gdyby istniał taki magiczny środek, po którym momentalnie się chudnie, to wierzcie mi, jego wynalazca już dawno byłby laureatem Nagrody Nobla. Opływałby w bogactwach tego świata piastując zaszczytne miejsce najbogatszego człowieka na świecie. Przemysł farmaceutyczny robi nam papkę z mózgu a my łykamy te brednie garściami, niczym kolejne pastylki na odchudzanie. Nie wiem kto jest bardziej naiwny - dziecko czy dorosły.W pewnym wieku dzieci przestają wierzyć w św Mikołaja. Ludzie dorośli bez względu na wiek, wierzą ślepo w kolejne cudowne proszki na spadek wagi. Ja powiem tak - samo się nie zrobi

czytaj dalej
Amerykańscy uczeni, a cyce

Amerykańscy uczeni, a cyce

9 sierpnia 2016, 04:08, przez: Fiolka Najdenowicz

Odkąd pamiętam słyszę o najnowszych odkryciach tajemniczych amerykańskich uczonych. Odkrycia te wywracają całe nasze dotychczasowe życie do góry nogami. Pamiętamy wszyscy słynną, trwającą wiele lat wojnę masła z margaryną. Co chwilę świat obiegały najnowsze badania amerykańskich uczonych, które raz opowiadały się za jednym, bądź za drugim. Kiedyś jajka były be, teraz są cacy, bo amerykańscy uczeni zmienili zdanie.

czytaj dalej
wybierz stronę