Felietony i Porady

Felietony i Porady

Życie w proszku

Życie w proszku

9 lipca 2016, 08:07, przez: Alicja Hofman

W tych dziwnych czasach, kiedy tak trudno jest odkryć sens swojego istnienia, wielu z nas -„homo sapiens” kieruje się zasadą doraźnej przyjemności. Na pierwszy rzut oka niektórym wydaje się ona prawdziwą wolnością - „robię to, co chcę, żadnych ograniczeń!” Niestety jest zupełnie odwrotnie. Podążając za zachciankami, tak naprawdę, po pewnym czasie, popadamy w uzależnienie, co jest przecież zaprzeczeniem wolności. Niektórzy, szczęściarze, doznają olśnienia, zauważają to i coś zmieniają. Inni, niewzruszenie prą do przodu, nie dopuszczając do siebie żadnych wątpliwości.

czytaj dalej
Zaskakujące kolaże Stephena McMennamy'ego

Zaskakujące kolaże Stephena McMennamy'ego

7 lipca 2016, 06:07, przez: SOPHISTI POLECA

Stephen McMennamy’s to artysta, używający Photoshopa, by tworzyć oryginalne kolaże.

czytaj dalej
Aukcje Młodej Sztuki w DESA

Aukcje Młodej Sztuki w DESA

4 lipca 2016, 06:07, przez: SOPHISTI POLECA

Aukcje Młodej Sztuki w DESA Unicum to już tradycja. Na najbliższej z nich znajdą się prace artystów, którzy z licytacji na licytację umacniają swoją pozycję na rynku sztuki. Aż 62. obiekty sygnowane przez młodych zdolnych pójdą pod młotek 5 lipca.

czytaj dalej
Gustav Klimt by Inge Prader

Gustav Klimt by Inge Prader

3 lipca 2016, 10:07, przez: SOPHISTI POLECA

Niezwykła sesja zdjęciowa, odtwarzająca sceny z obrazów Gustava Klimta, odbyła się w Wiedniu z okazji 23 edycji Life Ball.

czytaj dalej
Wspólne przedsięwzięcia - wyższa szkoła jazdy.

Wspólne przedsięwzięcia - wyższa szkoła jazdy.

3 lipca 2016, 10:07, przez: Grzegorz Choromański

rzykładna początkowa zgoda wspólników biznesowych, towarzysząca uruchamianiu nowego przedsięwzięcia, często wystawiana jest na próbę w trakcie dalszej działalności firmy.

czytaj dalej
Jestem szczupła i co dalej...

Jestem szczupła i co dalej...

3 lipca 2016, 01:07, przez: Agnieszka Czerwińska

Kiedy zaczynasz chudnąć, a efekty metamorfozy stają się zauważalne, pierwszym pytaniem jakie pada z ust zdumionych znajomych jest: Jak ty to zrobiłaś? Drugie, w zasadzie jest pochodną pierwszego - Podziel się dietą, ja też tak chcę!

czytaj dalej
Nie bój się zapytać

Nie bój się zapytać

30 czerwca 2016, 07:06, przez: Anna Gołebicka

W czasach, których już nawet nasze mamy nie pamiętają, obowiązywała złota maksyma skromności „siedź w kącie. znajdą cię”.  I powiem szczerze czytam ją na głośno siódmy raz i nie wiem co, poza kontrolą nad tym siedzącym w kącie miało to przynieść.  No tak. Mówiono też „dzieci i ryby głosu nie mają”, „nie śmiej się tyle bo zaraz będziesz płakać”  i, że „krowa co dużo ryczy mało mleka daje” . To ostatnie akurat się tak bardzo nie zdezaktualizowało.  Wielu wciąż dookoła złotoustych leniuchów, którzy dzięki swojej sztuce erudycji zachodzą wysoko,  ale ponieważ rynek w czasie niestabilności preferuje takich co i mówią i robią to złotouści  długo nie zagrzewają miejsca. No cóż, ale nie o tym ma być ten felieton.

czytaj dalej
IMS WARSAW FASHION STREET 2016

IMS WARSAW FASHION STREET 2016

30 czerwca 2016, 07:06, przez: SOPHISTI PATRONATY

  25 i 26 czerwca 2016 na Trakcie Królewskim w Warszawie odbyła się kolejna edycja Warsaw Fashion Street. W tym roku, dzięki współpracy z IMS Sensory Media wydarzenie przeszło metamorfozę i przeobraziło się w festiwal modowo- muzyczny IMS WARSAW FASHION STREET, podczas którego zaprezentowano kilkadziesiąt pokazów mody oraz koncerty wybitnie uzdolnionych artystów.

czytaj dalej
wybierz stronę