Felietony i Porady

Felietony i Porady

Torba borba ósmesmake

Torba borba ósmesmake

18 listopada 2015, 03:11, przez: Fiolka Najdenowicz

Gdy ktoś ma kupę forsy, to jest jego prywatna sprawa, na co ją wyda. Jak ma taki kaprys, to może sobie tymi pieniędzmi rozpalić w kominku, wypchać nimi pluszowego misia albo odpalić sobie cygaro banknotem - nie moja sprawa. Mam wśród swoich znajomych ludzi, których byłoby na to stać, znalazłyby się ze dwie, trzy osoby, które uważam za naprawdę zamożne. Nigdy jednak nie przyszłoby im do głowy, aby swoje pieniądze potraktować w sposób, jaki opisałam powyżej. Pewnie dlatego, że bardzo ciężko na nie zapracowali i szkoda by im było.

czytaj dalej
Fashion Week Poland XIII edycja - podsumowanie

Fashion Week Poland XIII edycja - podsumowanie

18 listopada 2015, 10:11, przez: Hubert Woźniak

W miniony weekend odbyła się już trzynasta edycja FashionPhilosophy Fashion Week Poland, czyli polskiego tygodnia mody. Wydarzenie niezwykłe, bo jedyne takie w nadwiślańskim państwie. Święto mody, ekstaza fashionistów, mnóstwo projektantów, długi wybieg, kilkadziesiąt modelek i tylko.. mody zabrakło.

czytaj dalej
Bagaże kultury z Danutą Szaflarską

Bagaże kultury z Danutą Szaflarską

17 listopada 2015, 02:11, przez: SOPHISTI POLECA

Teatr Żydowski serdecznie zaprasza 29 listopada na kolejne spotkanie z cyklu Bagaże kultury, które poprowadzi Remigiusz Grzela. Tym razem gościem będzie wybitna aktorka Danuta Szaflarska. Zaproszeni zostali również: Łukasz Kos – reżyser, autor przygotowywanego właśnie w Teatrze Żydowskim spektaklu „Sklep rzy głównej ulicy“ z Szaflarską w roli głównej oraz Izabella Cywińska – reżyserka, autorka nadchodzącej grudniowej premiery „Coś jeszcze musiało być“ na podstawie tekstów Hanny Krall.

czytaj dalej
"Myśl o tym kto będzie cię nosił na rękach. Nie żryj na noc"

"Myśl o tym kto będzie cię nosił na rękach. Nie żryj na noc"

17 listopada 2015, 12:11, przez: Fiolka Najdenowicz

Taki oto cytacik znalazłam na jednym z blogów, które śledzę. „Pokolenie IKEA” jest jednym z moich ulubionych, choć nie zawsze zgadzam się z prezentowanymi przez autora poglądami. Tak też jest i w tym przypadku.

czytaj dalej
Torcik jeżynowo kokosowy oraz fiołkowe gelle

Torcik jeżynowo kokosowy oraz fiołkowe gelle

12 listopada 2015, 02:11, przez: Cook & Celebrate

Dzisiejszy torcik, jest bardzo letnim deserem. Delikatny, bardzo kremowy, o pięknym lawendowym kolorze. Jeżyny przyjechały z nami, aż z nad morza. Bardzo soczyste i wyjątkowo słodkie. Do galaretki wykorzystałyśmy likier fiołkowy, który przepięknie pachnie i nadaje wszystkim deserom, pewnego rodzaju, elegancję smaku...Purple Inspiration!  

czytaj dalej
Obciach…wstyd?

Obciach…wstyd?

10 listopada 2015, 02:11, przez: Fiolka Najdenowicz

No i wylądowałam szczęśliwie w Polsce. Zamieszkałam u przyjaciółki, która  non-stop przesiaduje u narzeczonego, więc apartament stoi pusty, nie licząc towarzystwa trzech bardzo przyjacielsko nastawionych kotów. Lubię koty, uczulenia nie mam, nawet je do łóżka wpuszczam i słucham mruczenia.

czytaj dalej
Przedsprzedaż H&M x Balmain, czyli wpuścić chamstwo na salony

Przedsprzedaż H&M x Balmain, czyli wpuścić chamstwo na salony

4 listopada 2015, 05:11, przez: Hubert Woźniak

,,Polska to przedsiębiorczy kraj i w kaszę nie damy sobie dmuchać! Mam zaproszenie, kupuję płaszcz za niezłą kasę, to dlaczego mam kupić tylko dla siebie, jeśli jestem wyróżniony/a? A co tam, kupię dziesięć sztuk i dziewięć sprzedam na Allegro"

czytaj dalej
Konkret

Konkret

2 listopada 2015, 02:11, przez: Fiolka Najdenowicz

Ja się chyba nie nadaję do życia w wielkomiejskim społeczeństwie. Nie znoszę bowiem, gdy otrzymuję sprzeczne komunikaty. Już tłumaczę o co chodzi. Otóż, gdy kogoś nie lubię, to nie jestem wobec tej osoby miła i nie udaję, że mi na niej zależy. Jedyne na co może liczyć, to lodowata uprzejmość. Na uśmiech już- niekoniecznie. Niedoczekanie. Nie znoszę obiecanek-cacanek bez pokrycia, w rodzaju „zadzwonię do pani”, albo „spotkajmy się, kiedyś”.

czytaj dalej
wybierz stronę