Felietony i Porady

Felietony i Porady

Pina-colada na talerzu

Pina-colada na talerzu

13 września 2015, 11:09, przez: Fabryka Słodkości

Tak na przekór temu co się dzieje za oknem mamy dla Was bardzo wakacyjny przepis. Jedząc go można chociaż na moment przenieść się w cieplejszy klimat. Szybki i łatwy w wykonaniu doda odrobinę egzotyki każdemu spotkaniu.

czytaj dalej
Urody przemijanie, czyli jednak dupa w ruchu musi być!

Urody przemijanie, czyli jednak dupa w ruchu musi być!

7 września 2015, 05:09, przez: Fiolka Najdenowicz

Kilkanaście dni temu świat obiegła przepiękna sesja foto Sharon Stone. Wielka gwiazda Hollywoodu przyznała się bez bicia, że zdjęcia były poddane obróbce cyfrowej. I całe szczęście, bo inaczej, bez podpisu pod nimi – nie wiedziałabym kto to. U nas nie jest lepiej, czasem niektóre magazyny takie jak „Gala”, czy Viva! zamieszczają na okładce damę, o której wiemy doskonale jak wygląda, ale po ingerencji grafika cała Polska ma polewkę przez calutkie dwa tygodnie.

czytaj dalej
Uchodźcy u bram, czyli jak zostałem rasistą i ksenofobem

Uchodźcy u bram, czyli jak zostałem rasistą i ksenofobem

4 września 2015, 11:09, przez: SOPHISTI POLECA

  W ostatnich dniach nie ustaje debata o kwestii uchodźców, którzy napierają na granice Unii Europejskiej. Wszak, zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy otwarcia Europy na imigrantów z Syrii przerzucają się przeróżnymi argumentami, a coraz częściej padają oskarżenia o rasizm i ksenofobię. A media jedynie podsycają bardzo ciężką atmosferę, powołując się na brutalne zdjęcie martwego chłopczyka na brzegu morza egejskiego. Jak racjonalizm może wygrać z emocjami?

czytaj dalej
O buraczanej hołocie, co nie zna się na kulturze ‘elyt’

O buraczanej hołocie, co nie zna się na kulturze ‘elyt’

1 września 2015, 07:09, przez: Hubert Woźniak

Rozmowa z idiotą bywa bardzo trudna, ale jest coś gorszego. Mianowicie, rozmowa z idiotą, który uważa się za mądrego i bezgranicznie wierzy w słuszność tej tezy. Parafrazując, nie sposób złapać kontakt z osobą, która według własnej opinii reprezentuje wyższy poziom kultury, pozostając w gruncie rzeczy symbolem słomy wystającej z butów w gnojówce. A dać takiej mości Pani mikrofon, to tragedia i elitarna żałość murowana.

czytaj dalej
Ludzkość a człowieczeństwo w praktyce

Ludzkość a człowieczeństwo w praktyce

28 sierpnia 2015, 07:08, przez: Hubert Woźniak

Wczoraj, przemierzając ulicę Czyżewskiego w Bełchatowie, ok. 65 tysięcznego miasta w centralnej Polsce, natrafiłem na bardzo dziwną sytuację. W oddali zatrzymał się bardzo duży samochód dostawczy, na który rzucała się młoda dziewczyna, a później szarpała się z kierowcą. Gdy w końcu Pan ją odepchnął, szybko powrócił do dostawczaka i odjechał. Młoda kobieta zaczęła więc skakać po ulicy, a później położyła się na środku skrzyżowania i podjęła się robienia anioła.

czytaj dalej
Milcz, bo nie jesteś matką!

Milcz, bo nie jesteś matką!

24 sierpnia 2015, 12:08, przez: Fiolka Najdenowicz

Stwierdziłam ostatnio ze zgrozą, że nie wolno mi się wypowiadać na niektóre tematy. Nie mam do tego prawa. Chodzi o dzieci i macierzyństwo, bo skoro sama nie mam dzieci, to nie mogę się na tym znać. Zawsze pada jeden  i ten sam argument: „Nie masz dzieci, to się nie znasz”.Gdy bezdzietna kobieta  napisze słowo „matka” albo „dziecko”, to niektórym natychmiast włącza się CAPSLOCK. A potem rzucają się tej bezdzietnej do gardła, bo skoro nie ma dzieci, to jak śmie się odzywać?

czytaj dalej
Opowiem wam coś o Wieliczce.

Opowiem wam coś o Wieliczce.

22 sierpnia 2015, 08:08, przez: Agnieszka Czerwińska

 Mamy kopalnie soli, ale nie o tym chciałam napisać, bo kopalnia jest tak znana na całym świecie, że nie potrzeba robić jej dodatkowej reklamy. Jak to mówią, rzut beretem od Krakowa. Tutaj prowadzą prawie wszystkie środki transportu - busy, autobusy, pociąg. Samolotem do nas nie dolecisz, ale od wielu lat Wieliczka jest zagłębiem PIS-u, więc kto wie czy i tego nam kiedyś ktoś w nagrodę nie obieca :-) Ja tam od polityki trzymam się z daleka, więc nie o tym mój felieton. 

czytaj dalej
„Przyłapani na modzie” – lipiec

„Przyłapani na modzie” – lipiec

17 sierpnia 2015, 12:08, przez: SOPHISTI PATRONATY

Sportowa elegancja, fantazyjne sukienki, ciekawe printy – uczestnicy akcji Galerii Krakowskiej „Przyłapani na modzie” wiedzą, jak stylowo spędzić latow mieście. W tym miesiącu gościem specjalnym akcji był Jakub Zaborski, zwycięzca V edycji „Must Be The Music”.

czytaj dalej
wybierz stronę