Felietony i Porady

Felietony i Porady

Damy i hotele

Katarzyna Frąckowiak
9 października 2018 2018 10:10
Internet jest lustrem ludzkości, choć niekoniecznie człowieczeństwa

Internet jest lustrem ludzkości, choć niekoniecznie człowieczeństwa

9 lipca 2015, 08:07, przez: Hubert Woźniak

Każdy kolejny dzień spędzony w czeluściach internetu uświadamia mi, że granice ludzkiej głupoty, chamstwa, nienawiści i zazdrości nie istnieją. Tymczasem w ostatnich tygodniach jestem świadkiem apogeum ludzkiej wrogości i posuwania się do skrajnie absurdalnych czynów, o które nikt nie posądziłby drugiej osoby. A jednak.

czytaj dalej
Jak ochłodzić mieszkanie nie mając klimatyzacji?

Jak ochłodzić mieszkanie nie mając klimatyzacji?

9 lipca 2015, 07:07, przez: Fiolka Najdenowicz

 Pragnę się z Państwem Szanownym wiedzą pożyteczną podzielić. Mnóstwo moich przyjaciół w Polsce cierpi z powodu upałów, dając temu wyraz na Facebooku publikując statusy w rodzaju „zaraz się ugotuję na twardo i moja matka też”.Skomentowałam ostatnio post pewnej mojej bardzo inteligentnej znajomej i okazało się, że postępuje ona dokładnie odwrotnie, niż powinna. Bardzo się zdziwiła i samokrytycznie stwierdziła, że robi inaczej, niż jej zasugerowałam i cierpi.

czytaj dalej
To ja, już nie Berta, ale Agnieszka.

To ja, już nie Berta, ale Agnieszka.

6 lipca 2015, 10:07, przez: Agnieszka Czerwińska

To ja, już nie Berta, ale Agnieszka. Minął rok od ukazania się na rynku mojej książki.  Minęły dwa lata odkąd pozbyłam się nadbagażu kilogramów. Moje życie zmieniło się o 180 stopni. Jeżeli myślisz właśnie sobie - o, zaraz wyskoczy z teorią, że bycie grubasem jest jednak fajne (bo z całą pewnością i ponad wszystko musiał dopaść ją efekt jojo), to grubo się mylisz. Wszystkim jasnowidzom wszem i wobec oświadczam, że oprócz masy mięśniowej, żaden dodatkowy tłuszczyk nie pokrył mojego ciała. Mam się dobrze, a nawet bardzo dobrze. Jak każda kobieta miewam swoje gorsze i lepsze dni, ale kto ich nie ma?

czytaj dalej
Bezdomna sprzątaczka

Bezdomna sprzątaczka

4 lipca 2015, 09:07, przez: Fiolka Najdenowicz

Wiedziałam, co mnie czeka. Wiedziałam, że „Fakt” się czepi, ze jestem bezdomną wolontariuszką i sprzątam w pensjonatach. Roztoczono przez Państwem wizję, że oto ja, odziana w łachmany, niedożywiona, z kołtunem na głowie, klęczę przed muszlą klozetową i gołymi rękami, w pocie czoła zeskrobuję zaschniętą sraczkę.

czytaj dalej
Nauczcie rodziców obsługi komputera!

Nauczcie rodziców obsługi komputera!

1 lipca 2015, 11:07, przez: Fiolka Najdenowicz

Mój ostatni felieton na temat pracy, a właściwie jej  braku dla osób w  wieku 50+ wzbudził  wiele kontrowersji i rozgorzała pod nim dyskusja.  Odezwały się moje koleżanki, które są pracodawcami. Zwłaszcza jedna z nich Joanna rzeczowo mi wyjaśniła, dlaczego woli zatrudniać młode osoby. Trudno nie przyznać jej racji. Spójrzmy więc na zagadnienie z drugiej strony. 

czytaj dalej
10 edycja Warsaw Fashion Street

10 edycja Warsaw Fashion Street

30 czerwca 2015, 12:06, przez: Hubert Woźniak

Z każdym kolejnym miesiącem obserwacji przekonuję się, że w polskim świecie mody postępuje dość wyraźny podział na elitę i resztę plebsu. Pomijając fakt, iż rzadko kiedy elity są w stanie wypełnić cały target i wtedy marki zaczynają się uśmiechać do owego plebsu, to czynienie z mody branży nie tyle luksusowej co niedostępnej jest zwyczajnie niemądre i nie ma w sobie żadnego wyższego celu.

czytaj dalej
Świadectwo, czyli cała prawda na koniec roku.

Świadectwo, czyli cała prawda na koniec roku.

26 czerwca 2015, 08:06, przez: Urszula Ptak-Małysiak

Ktoś mi zadał pytanie :jak nie zabić dziecka za złe świadectwo przyniesione ze szkoły?”. Zaskoczona pytaniem zamilkłam na dłuższą chwilę.A potem przyszła refleksja. Co w tym pytaniu jest nie tak?

czytaj dalej
Przyłapani na modzie-maj

Przyłapani na modzie-maj

22 czerwca 2015, 09:06, przez: SOPHISTI PATRONATY

Jak mówiła Coco Chanel „każdy dzień jest pokazem mody, a świat wybiegiem”. To stwierdzenie świetnie wpisuje się w akcję Galerii Krakowskiej „Przyłapani na modzie”. Co tygodniowe poszukiwania modnie ubranych osób są pokazem najnowszych trendów, zaś alejki Galerii Krakowskiej i Plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego w każdy czwartek zamieniają się w modowy wybieg!

czytaj dalej
wybierz stronę