Felietony i Porady

Felietony i Porady

Bez markowych ubrań? Wyglądacie jak łajzy!

Bez markowych ubrań? Wyglądacie jak łajzy!

30 kwietnia 2015, 10:04, przez: Hubert Woźniak

 Zły czas nastał w nadwiślańskim świecie mody. Afera goni aferę, a bezmiar ludzkiej głupoty podany jest na srebrnej tacy. Jeszcze przedwczoraj żyliśmy wyrafinowanym pomysłem Roberta Kupisza co do bezpłatnego stażu dla grafików, a dzisiaj nóż otwiera się w kieszeni po wysłuchaniu reklamy gdańskiego Fashion House Outlet Center.

czytaj dalej
Poproszę o następne pytanie…

Poproszę o następne pytanie…

28 kwietnia 2015, 09:04, przez: Fiolka Najdenowicz

Każdy twórca, muzyk, pisarz, autor tekstów spotkał się z inteligentnym pytaniem zadanym przez dziennikarza:„Jak się zaczęła pani/pana przygoda z piosenką”

czytaj dalej
Bezpłatny staż u Kupisza, czyli współczesne niewolnictwo

Bezpłatny staż u Kupisza, czyli współczesne niewolnictwo

27 kwietnia 2015, 10:04, przez: Hubert Woźniak

Jeszcze niedawno, nas wszystkich rozpalała do czerwoności debata o umowach śmieciowych i ich konsekwencjach dla pokolenia wchodzącego na rynek pracy. Sama polemika przycichła i wiele osób pogodziło się z losem oraz wypaczonymi zasadami polskiego kapitalizmu. Dziś warto zwrócić uwagę, po raz kolejny, nie tyle na umowy śmieciowe, które przynajmniej ‘jakieś’ zarobki gwarantuję, lecz na tzw.: ,,bezpłatne staże”, czyli obecną formę niewolnictwa, gorszego niż znanego nam z lekcji historii, bo nawet bez talerza zupy.

czytaj dalej
Kobieta nieakceptowalna

Kobieta nieakceptowalna

24 kwietnia 2015, 07:04, przez: Fiolka Najdenowicz

Obiecałam, więc  oto utwór na temat nieakceptowalnych zachowań, tym razem w wykonaniu płci podobno pięknej. Nie jesteśmy bez grzechu miłe panie, oj nie!

czytaj dalej
 „Przyłapani na modzie”  w marcu

„Przyłapani na modzie” w marcu

22 kwietnia 2015, 08:04, przez: SOPHISTI PATRONATY

Kolejny miesiąc akcji „Przyłapani na modzie” za nami! Osoby, których styl został zauważony przez Galerię Krakowską wyróżniały się oryginalnością i pomysłowością. Można było zauważyć, że wiosna zbliża się wielkimi krokami. Ciężkie zimowe płaszcze i kurtki wylądowały w szafie, a nasi przyłapani postawili na wiosenne looki

czytaj dalej
XII edycja Fashion Week Poland - podsumowanie

XII edycja Fashion Week Poland - podsumowanie

21 kwietnia 2015, 04:04, przez: Hubert Woźniak

W miniony weekend odbyła się już XII edycja najbardziej komentowanej imprezy modowej na polskim rynku – Fashion Week Poland, a będąc aptekarsko precyzyjnym: FashionPhilosophy Fashion Week Poland. Historia nie była dla nas łaskawa i tygodnia mody rodem z Nowego Jorku czy Paryża jeszcze długo nie doświadczymy, a łódzkie wydarzenie rodziło się w bólach. Każdy z nas ma swoje zdanie i mniej lub bardziej przykre doświadczenia z Fashion Week Poland, ale faktem jest, że największa impreza modowa w Polsce świeciła dziennikarskim pustkami, bowiem wszyscy poobrażali się nawzajem i tyle z profesjonalizmu zostało. Po co więc komu jakikolwiek fashion week, jeśli ani komentatorów, ani kupców tam nie uświadczysz?

czytaj dalej
Już wkrótce GŁOŚNY ŚMIECH

Już wkrótce GŁOŚNY ŚMIECH

21 kwietnia 2015, 08:04, przez: SOPHISTI POLECA

Jak to się stało, że wielka gwiazda la 90 tych i początku XXI wieku jest dziś bezdomną artystką? Właścicielka Fryderyka i Platynowej Płyty, od lat błąka się po świecie. Fiolka Najdenowicz to jeden z najwybitniejszych głosów sceny polskiej, który zapadł się pod ziemię. Co się stało, że porównywana do BJORK artystka zniknęła z naszego horyzontu? Czy to sprawa ślepego losu, czy też własnego wyboru?

czytaj dalej
Jacob Birge Vision – Fashion Week Poland

Jacob Birge Vision – Fashion Week Poland

18 kwietnia 2015, 01:04, przez: Hubert Woźniak

W modzie stagnacja jest śmiertelną chorobą. Potrzebujemy dynamizmu, zmian i nowości, a im są bardziej kontrowersyjne i udziwnione, tym lepiej. Stąd popularność futuryzmu i sięgania po środki, które zabiorą nas daleko w przyszłość, byśmy wręcz zadławili się upragnionymi nowościami. W te ramy postanowił wstrzelić się Jacob Birge z marką Jacob Birge Vision, znany przede wszystkim, a może tylko z wygrania pierwszej polskiej edycji Project Runway. Czy kilka miłych słów jury i niezachwiana pewność siebie wystarczą, by Jacob Birge stał się projektantem z krwi i kości?

czytaj dalej
wybierz stronę