Felietony i Porady

Felietony i Porady

Eva Minge – Fashion Week Poland

Eva Minge – Fashion Week Poland

3 maja 2015, 03:05, przez: Hubert Woźniak

Od dłuższego czasu Ewa Minge zapowiadała uruchomienie tańszej linii ubrań, sygnowanej jej nazwiskiem, by stało się zadość prośbom mniej zamożnych wyznawczyń jej stylu. Kilka tygodni temu ogłosiła więc powstanie sieciowej marki Femestage, której pierwsza kolekcja została zaprezentowana podczas Łódzkiego Tygodnia Mody w ramach Alei Projektantów. W notce prasowej czytamy, że ,,Eva Minge postanowiła (…) połączyć modę haute couture z funkcjonalnością i wygodą ready-to-wear”. Suma haute couture i sieciowej formy Femestage brzmi intrygująco, bowiem dotychczas uparcie wierzyłem w niemożność zespolenia wykluczających się zjawisk. Jakie są więc rezultaty dumnych zapowiedzi?

czytaj dalej
Chcę wykreować modę na dobrą biżuterię – rozmowa z Dorotą Wróblewską

Chcę wykreować modę na dobrą biżuterię – rozmowa z Dorotą Wróblewską

1 maja 2015, 03:05, przez: Anna Sado

Specjalistka od mody, Dorota Wróblewska, która od ponad 20 lat podpowiada, co i jak na siebie włożyć, teraz wzięła na celownik biżuterię. Krytykując trend na koraliki, zachęca do noszenia wartościowej biżuterii. Od maja 2015 oficjalnie rusza jej nowy projekt promocji biżuterii i polskich projektantów.  

czytaj dalej
Bez markowych ubrań? Wyglądacie jak łajzy!

Bez markowych ubrań? Wyglądacie jak łajzy!

30 kwietnia 2015, 10:04, przez: Hubert Woźniak

 Zły czas nastał w nadwiślańskim świecie mody. Afera goni aferę, a bezmiar ludzkiej głupoty podany jest na srebrnej tacy. Jeszcze przedwczoraj żyliśmy wyrafinowanym pomysłem Roberta Kupisza co do bezpłatnego stażu dla grafików, a dzisiaj nóż otwiera się w kieszeni po wysłuchaniu reklamy gdańskiego Fashion House Outlet Center.

czytaj dalej
Poproszę o następne pytanie…

Poproszę o następne pytanie…

28 kwietnia 2015, 09:04, przez: Fiolka Najdenowicz

Każdy twórca, muzyk, pisarz, autor tekstów spotkał się z inteligentnym pytaniem zadanym przez dziennikarza:„Jak się zaczęła pani/pana przygoda z piosenką”

czytaj dalej
Bezpłatny staż u Kupisza, czyli współczesne niewolnictwo

Bezpłatny staż u Kupisza, czyli współczesne niewolnictwo

27 kwietnia 2015, 10:04, przez: Hubert Woźniak

Jeszcze niedawno, nas wszystkich rozpalała do czerwoności debata o umowach śmieciowych i ich konsekwencjach dla pokolenia wchodzącego na rynek pracy. Sama polemika przycichła i wiele osób pogodziło się z losem oraz wypaczonymi zasadami polskiego kapitalizmu. Dziś warto zwrócić uwagę, po raz kolejny, nie tyle na umowy śmieciowe, które przynajmniej ‘jakieś’ zarobki gwarantuję, lecz na tzw.: ,,bezpłatne staże”, czyli obecną formę niewolnictwa, gorszego niż znanego nam z lekcji historii, bo nawet bez talerza zupy.

czytaj dalej
Kobieta nieakceptowalna

Kobieta nieakceptowalna

24 kwietnia 2015, 07:04, przez: Fiolka Najdenowicz

Obiecałam, więc  oto utwór na temat nieakceptowalnych zachowań, tym razem w wykonaniu płci podobno pięknej. Nie jesteśmy bez grzechu miłe panie, oj nie!

czytaj dalej
 „Przyłapani na modzie”  w marcu

„Przyłapani na modzie” w marcu

22 kwietnia 2015, 08:04, przez: SOPHISTI PATRONATY

Kolejny miesiąc akcji „Przyłapani na modzie” za nami! Osoby, których styl został zauważony przez Galerię Krakowską wyróżniały się oryginalnością i pomysłowością. Można było zauważyć, że wiosna zbliża się wielkimi krokami. Ciężkie zimowe płaszcze i kurtki wylądowały w szafie, a nasi przyłapani postawili na wiosenne looki

czytaj dalej
XII edycja Fashion Week Poland - podsumowanie

XII edycja Fashion Week Poland - podsumowanie

21 kwietnia 2015, 04:04, przez: Hubert Woźniak

W miniony weekend odbyła się już XII edycja najbardziej komentowanej imprezy modowej na polskim rynku – Fashion Week Poland, a będąc aptekarsko precyzyjnym: FashionPhilosophy Fashion Week Poland. Historia nie była dla nas łaskawa i tygodnia mody rodem z Nowego Jorku czy Paryża jeszcze długo nie doświadczymy, a łódzkie wydarzenie rodziło się w bólach. Każdy z nas ma swoje zdanie i mniej lub bardziej przykre doświadczenia z Fashion Week Poland, ale faktem jest, że największa impreza modowa w Polsce świeciła dziennikarskim pustkami, bowiem wszyscy poobrażali się nawzajem i tyle z profesjonalizmu zostało. Po co więc komu jakikolwiek fashion week, jeśli ani komentatorów, ani kupców tam nie uświadczysz?

czytaj dalej
wybierz stronę