Felietony i Porady

Felietony i Porady

ANARCHY by QПШ Robert Kupisz lato 2015

ANARCHY by QПШ Robert Kupisz lato 2015

12 marca 2015, 03:03, przez: SOPHISTI POLECA

Minęły 4 lata odkąd Robert Kupisz zadebiutował w roli projektanta. Charakterystyczny styl, który stworzył, w szybkim czasie wpisał się w estetykę polskiego streetwear’u, a każda kolekcja zaskakuje i umacnia jego pozycję na polskim rynku modowym.

czytaj dalej
Anna Wendzikowska- Grotowski? Nie znam…

Anna Wendzikowska- Grotowski? Nie znam…

12 marca 2015, 10:03, przez: Fiolka Najdenowicz

Niedawno niemiłosiernie darłam łacha z pewnej prześlicznej aktorki, która postanowiła zająć się projektowaniem biżuterii. W tym celu założyła stronę internetową www.wendy.com.pl i zaczęła w pocie czoła nizać paciorki na sznurek. Efekty nizania każdy może obejrzeć sobie sam, wystarczy obejrzeć „dzieła”. Zwłaszcza zakładkę pt. 5th Ave. Dyrektor artystyczny marki BVLGARI zgrzyta zapewne zębami z zazdrości, tłucze głową o ścianę i pisze wymówienie ze wstydu. (sarcazm mode ON)

czytaj dalej
Piękna nasza Polska cała

Piękna nasza Polska cała

6 marca 2015, 09:03, przez: Fiolka Najdenowicz

Ostatnio krąży po fejsie link pod tytułem: “27 Reasons You Should Never Visit Poland”,  czyli 27 powodów, dlaczego nigdy nie powinieneś odwiedzić Polski.Przedstawia fotografie z malowniczego parku narodowego w Ojcowie, dwa zdjęcia z Tatrzańskiego Parku Narodowego, żurek w chlebie, żubry, bibliotekę we Wrocławiu oraz ogólny widok Wrocka z lotu ptaka,  kontrastowe zdjęcie z panoramą Warszawy, jedno zdjęcie z Tyńca, kaczeńce nad rozlewiskiem oraz serki oscypki. Śliczne.

czytaj dalej
Hiszpańska zima

Hiszpańska zima

26 lutego 2015, 07:02, przez: Fiolka Najdenowicz

 Mniej więcej od grudnia doprowadzałam moich znajomych do rozpaczy i zgrzytania zębów publikując na Fecebooku swoje zdjęcia w japonkach. Zima w Hiszpanii jest łagodna, oczywiście mam na myśli okolice Valencji, bo w Pirenejach leży śnieg i ludzie jeżdżą na nartach, nawet Jego Królewska Mość z rodziną. Tutaj natomiast w dzień bywa 14-15 stopni, czasem nawet 20, w słońcu bywa, że więcej. Niestety, tylko przez kilka godzin dziennie, potem robi się chłodno, temperatura potrafi spaść do zera.

czytaj dalej
Warsztaty wizażu

Warsztaty wizażu

25 lutego 2015, 02:02, przez: SOPHISTI POLECA

Fundacja Hipoterapia na Rzecz Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych – organizator „Mody bez Ograniczeń” - zaprasza na warsztaty! Już 22 marca w samym sercu Zabłocia - BALU będą miały miejsce bezpłatne zajęcia przygotowane przez specjalistów. Na warsztaty wizażu zaprasza organizator wraz z NYX Cosmetics ze wsparciem perfumerii Douglas.  

czytaj dalej
Marc Jacobs i Calvin Klein – Nowojorski Tydzień Mody

Marc Jacobs i Calvin Klein – Nowojorski Tydzień Mody

24 lutego 2015, 07:02, przez: Hubert Woźniak

W Nowojorskim Tygodniu Mody zawsze fascynowała mnie niemożność wciśnięcia go w sztywne ramy definicji. To nie jest ani mediolański przepych, ani modowe dostojeństwo z Paryża czy londyńskie (co do zasady) znużenie.

czytaj dalej
87 ceremonia wręczenia Oscarów

87 ceremonia wręczenia Oscarów

23 lutego 2015, 10:02, przez: Hubert Woźniak

 Wczoraj odbyła się 87 ceremonia wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej – Oscarów, którą poprowadził amerykański aktor – Neil Patrick Harris. Dla Polski i Polaków była to gala wyjątkowa, ponieważ otrzymaliśmy aż 5 nominacji, z czego Ida Pawła Pawlikowskiego otrzymała Oscara w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny.

czytaj dalej
Nowojorski Tydzień Mody – Alexander Wang

Nowojorski Tydzień Mody – Alexander Wang

20 lutego 2015, 08:02, przez: Hubert Woźniak

Dziesiątki projektantów, setki modelek, tysiące redaktorów, dziesiątki tysięcy gości i setki tysięcy tweetów oraz zdjęć na Instagramie – Nowojorski Tydzień Mody wystartował na dobre, rozpoczynając tym samym wiosenne targi mody na sezon jesień-zima 2015/16.  Bezlitosny czas nieprzespanych nocy, diety kofeinowej i modowych inspiracji bez liku. Co będziemy nosić za rok? Jakie trendy proponują nam wielcy kreatorzy? Odpowiedzi poznamy w ciągu czterech tygodni modowego szaleństwa.

czytaj dalej
wybierz stronę