Felietony i Porady

Felietony i Porady

Historia ruchu anti-bra

Katarzyna Frąckowiak
21 października 2018 2018 07:10
Bez stresu

Bez stresu

7 stycznia 2015, 08:01, przez: Fiolka Najdenowicz

Obserwuję z dystansu o czym się rozpisuje polska prasa. Dominują dwa tematy: zabójstwo dokonane przez parę osiemnastolatków i skandal z kupą w restauracji. Kupa podzieliła rodaków na dwa zwalczające się obozy. Nie pamiętam swojego dzieciństwa na etapie pieluch, ale mojej mamie nie przyszłoby do głowy zmienić mi pieluchy w miejscu publicznym, dowiozłaby mnie do domu, pytałam. Jakoś wyżyłam.

czytaj dalej
Lubię siebie za…

Lubię siebie za…

4 stycznia 2015, 10:01, przez: Joanna Daniło

To było takie najzwyczajniej spontaniczne stwierdzenie z wykrzyknikiem: „lubię siebie za czytanie!” A tłem była akcja „Przeczytam 52 książki w 2015 roku”, w której z wielkim zapałem biorę udział. Listę tytułów już układam w głowie, polecone skrzętnie zapisuję…

czytaj dalej
Agile, znaczy zręczny.

Agile, znaczy zręczny.

1 stycznia 2015, 11:01, przez: Grzegorz Choromański

Charakterystyczne dla agile marketingu zadaniowe planowanie działań i ich bieżące korygowanie - na podstawie porównywania założeń z osiąganymi rezultatami - może przerodzić się w chaos przy bardziej skomplikowanej strukturze projektów, większej ich liczbie realizowanych jednocześnie oraz rozbudowanych i wymieniających się zespołach projektowych. 

czytaj dalej
Anno Domini 2014

Anno Domini 2014

31 grudnia 2014, 12:12, przez: Hubert Woźniak

Świąteczno-noworoczny okres sprzyja płodzeniu wszelakich podsumowań. Ile zrobiliśmy przez mijające 365 dni, gdzie zawiedliśmy i jakie mamy plany na kolejne dwanaście kartek z kalendarza. Grudniowy sąd zbiera żniwo nawet w nadwiślańskim światku modowym, gdzie już mieliśmy okazję zapoznać się z kilkoma przemyśleniami, a jeszcze wiele, w tym poniższe, przed nami.

czytaj dalej
Moje fejsbuczne podsumowanie roku

Moje fejsbuczne podsumowanie roku

29 grudnia 2014, 08:12, przez: Fiolka Najdenowicz

Zbliża się koniec roku i czas podsumowań. Oceniamy, które płyty, książki, filmy, wydarzenia kulturalne zrobiły na nas w mijającym roku największe wrażenie. Często się z nimi nie zgadzam, bo jak każdy z nas – oceniam te zjawiska subiektywnie. Pora i na moje własne podsumowanie.Jak wiadomo – uwielbiam Facebooka. Pragnę Państwu przedstawić dziesięć według mnie najzabawniejszych stron.

czytaj dalej
Życzenia

Życzenia

24 grudnia 2014, 09:12, przez: SOPHISTI POLECA

Drodzy Czytelnicy, Życzymy Wam Spokojnych Świąt i wspaniałych inspiracji. Niech ten czas, który spędzicie z bliskimi będzie piękną chwilą. Zatrzymajcie najpiękniejszy czas dla siebie. Wszystkiego Dobrego Życzy Redakcja SOPHISTI.

czytaj dalej
Architektura

Architektura

21 grudnia 2014, 08:12, przez: Fiolka Najdenowicz

Tym razem zapewne moi szanowni czytelnicy złapią się za głowę, bo niniejszy utwór nie będzie ani o modzie, ani o urodzie, ani nawet o żarciu. Będzie o architekturze, na której się kompletnie nie znam i dziadek architekt nie ma tu nic do gadania, poza bezradnym przewracaniem się w grobie. Swoja drogą, pamiętam jego słowa: „dziecko, jeśli w jakimś budynku nie wiadomo gdzie jest główne wejście, to oznacza, że architekt dał ciała”

czytaj dalej
Modne podsumowanie roku 2014

Modne podsumowanie roku 2014

20 grudnia 2014, 09:12, przez: Dorota Wróblewska

W kilku słowach o naszej modzie 2014.Mój wpis nie jest przewodnikiem po wszystkich pokazach, które odbyły się w tym roku. Niemożliwe jest ocenić wszystkich i wszystko.To będą moje uwagi i podsumowanie do tego co obserwuję, jako osoba zajmująca się tym tematem.Polska Moda rozwija się i z roku na rok ma lepszą kondycję, ale żeby było lepiej powinniśmy mieć więcej wyobraźni, odwagi, funduszy i pomysłów, które prowadzą na szczyt.

czytaj dalej
wybierz stronę