Felietony i Porady

Felietony i Porady

Damy i hotele

Katarzyna Frąckowiak
9 października 2018 2018 10:10
Ekstrawagantka u Chanel

Ekstrawagantka u Chanel

17 grudnia 2014, 06:12, przez: SOPHISTI POLECA

Od ponad dwóch lat dom mody Chanel szukał dyrektora kreatywnego makijażu. Po odejściu Petera Philipsa nie udawało się znaleźć jego godnego następcy. Od stycznia 2015 roku sytuacja wraca jednak do normy, bo to prestiżowe stanowisko powierzono Włoszce Luci Picia. Do tej pory pracowała jako freelancerka z najbardziej odważnymi fotografami mody, takimi jak Jamie Hawkeswort i Willy Vaderpere.  W swojej dotychczasowej pracy zawsze była trendsetterką

czytaj dalej
‘Penisowa’ biżuteria od Toma Forda

‘Penisowa’ biżuteria od Toma Forda

15 grudnia 2014, 10:12, przez: Hubert Woźniak

Światowej sławy amerykański projektant, Tom Ford, postanowił wypuścić na rynek nową kolekcję biżuterii dla mężczyzn. W przedświątecznym okresie zapewne fakt ten przeszedłby bez większego echa, gdyby nie wisiorki, które ułożone w kształt chrześcijańskiego krzyża przedstawiają penisa. 

czytaj dalej
To nie prezent

To nie prezent

10 grudnia 2014, 10:12, przez: Fiolka Najdenowicz

Idą święta. Jak co roku zaczynają się apele, aby nie kupować przyjaciołom i dzieciom zwierzaków w prezencie i jak co roku – apele nie skutkują. Ostatnio jakaś gazeta poinformowała o masowo wyrzucanych przed świętami psami i kotami. Podobnie się dzieje przed wakacjami. O strasznym losie porzuconych zwierząt dowiadujemy się choćby dzięki apelom schronisk i statutom naszych znajomych w mediach społecznościowych: „Znowu jakiś bydlak przywiązał psa do drzewa”, albo „Skur…syn wyrzucił kota z samochodu!”

czytaj dalej
Bezpieczne zakupy w sieci

Bezpieczne zakupy w sieci

8 grudnia 2014, 07:12, przez: SOPHISTI POLECA

Liczba klientów e-sklepów systematycznie rośnie, również w okresie przedświątecznym. Jest to spowodowane szybkością oraz wygodą zapewnianą przez taki sposób robienia zakupów. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w trakcie Świąt klienci są bardziej narażeni na przestępczość (głównie fraudy) w sieci. Zjawisko to jest doskonale przedstawione w danych za 2013 rok, które wykazują, że liczba fałszywych stron internetowych służących wyłudzaniu pieniędzy, wzrosła z 37 007 w listopadzie do 42 890 w grudniu.[1] 

czytaj dalej
Stół łączy – rozmowa z Anną i Aleksandrą Kopcza

Stół łączy – rozmowa z Anną i Aleksandrą Kopcza

5 grudnia 2014, 02:12, przez: SOPHISTI POLECA

Największą przyjemność posiłek sprawia wtedy, gdy jest pięknie podany i kiedy możemy go spożyć w miłym towarzystwie – przekonują Anna i Aleksandra Kopcza, autorki „Artystycznych smaków”. 

czytaj dalej
Szkoda forsy!

Szkoda forsy!

1 grudnia 2014, 06:12, przez: Fiolka Najdenowicz

Tym razem moi mili nie będzie o modzie. Zapewne oddychacie z ulgą. Będzie natomiast o urodzie, na której znam się nieco lepiej, mało tego – wszystkie poniższe zabiegi przetestowałam na sobie i wiem o czym piszę.Poniżej – moja czarna lista, czyli na co nie warto wyrzucać kasy.

czytaj dalej
 Coś na ząb, czyli francuskie ratatouille

Coś na ząb, czyli francuskie ratatouille

1 grudnia 2014, 12:12, przez: Magdalena Durand

Czy też czasami zastanawiacie się co zrobić na kolację i macie już dość przygotowywania ciągle tego samego? Dla wszystkich znudzonych kanapkami mam świetne i proste rozwiązanie: ugotujcie pyszne, zdrowe i pożywne ratatouille. Co to takiego?

czytaj dalej
10 przykazań zdrowego stylu życia dzieci i młodzieży

10 przykazań zdrowego stylu życia dzieci i młodzieży

26 listopada 2014, 11:11, przez: SOPHISTI POLECA

O zdrowie i dobre samopoczucie warto dbać od najmłodszych lat. Kształtując u dzieci i młodzieży mądre nawyki, realnie wpływamy na ich przyszłość. Zdrowy styl życia to klucz do sukcesu! Jakie są najważniejsze zasady? Z pewnością prostsze, niż nam się wydaje.

czytaj dalej
wybierz stronę