Felietony i Porady

Felietony i Porady

SMS-y są z nami już od ćwierć wieku!

SMS-y są z nami już od ćwierć wieku!

1 grudnia 2017, 02:12, przez: SOPHISTI POLECA

Autorem pierwszej w historii krótkiej wiadomości tekstowej był pracujący w Sema Group brytyjski inżynier Neil Papworth. 3 grudnia 1992 r. wysłał SMS-a o treści "Merry Christmas" do dyrektora spółki Vodafone Richarda Jarvisa. Dziś to najbardziej rozpowszechniony na świecie komunikacyjny standard. Tylko w 2016 roku Polacy wysłali 50,2 mld wiadomości tekstowych. Coraz więcej firm i instytucji wykorzystuje SMS-y również w ramach kampanii marketingowych.  

czytaj dalej
   „Razem Możemy Więcej” – akcja Endo dla Fundacji Spełnionych Marzeń rozpoczęta!

  „Razem Możemy Więcej” – akcja Endo dla Fundacji Spełnionych Marzeń rozpoczęta!

18 listopada 2017, 03:11, przez: SOPHISTI POLECA

Marka ENDO wraz z Fundacją Spełnionych Marzeń zapraszają do udziału w akcji charytatywnej „Razem Możemy Więcej”. Do sprzedaży weszła właśnie limitowana kolekcja koszulek, z której całkowity zysk zostanie przekazany dla dzieci dotkniętych chorobami onkologicznymi. Akcję wspierają polskie gwiazdy, m.in. Magdalena Różczka, Anna Dereszowska oraz Szymon Majewski. Spotkanie prasowe inaugurujące II edycję tej szczytnej inicjatywy odbyło się 13. listopada w przestrzeni Mysia 3 w Warszawie.  

czytaj dalej
Kwiaty polskie

Kwiaty polskie

14 listopada 2017, 04:11, przez: Agnieszka Janas

  Wykorzystanie „kwiatów polskich” w sztuce wpisuje się w tradycję młodopolską sięgania po, ludowe, pospolite, rośliny polne, by ukazać ich piękno, nasycone barwy, elegancję i prostotę. Najsłynniejsze rysunki i obrazy : maków, róży, chabrów, irysów czy nasturcji wyszły spod genialnej ręki Stanisława Wyspiańskiego. Nic więc dziwnego, że niektóre formy biżuterii serii W. Kruk nasunęły mi skojarzenia ze stylem secesyjnym: wijące się gałązki, listki, płatki.

czytaj dalej
Duet kreatywny

Duet kreatywny

29 października 2017, 01:10, przez: Agnieszka Janas

Chi-Chi Ude, projektantka mody oraz Honorata Karapuda, fotografka i graficzka na nowo zinterpretowały mit Pigmaliona, twórcy kobiety idealnej dla siebie. Artystki przedstawiły w unikalny sposób moment przebudzenia Galatei. Projekt łączy wiele dziedzin sztuki: fashion, fotografię, grafikę, wzornictwo, scenografię, florystykę, muzykę. Grana przez performerkę heroina ubrana była w niezwykłą suknię haute couture.

czytaj dalej
    KSIĘGARNIA SPOŁECZNA BIG BOOK CAFE

KSIĘGARNIA SPOŁECZNA BIG BOOK CAFE

26 października 2017, 11:10, przez: SOPHISTI POLECA

W sobotę 28 października wszystkie pozycje z Księgarni Społecznej będą dostępne podczas Dużego Kiermaszu Książki, organizowanego po raz drugi. Pierwszy pod hasłem „Poznajmy się” odbył się we wrześniu i był skierowany przede wszystkim do sąsiadów z Mokotowa. W sobotę Big Book Cafe zaprasza wszystkich „Od rana do wieczora”, książki będą dostępne od godziny 10.00 do 18.00.  

czytaj dalej
 "BEKSIŃSCY. Album wideofoniczny”

"BEKSIŃSCY. Album wideofoniczny”

20 października 2017, 06:10, przez: SOPHISTI POLECA

"BEKSIŃSCY. Album wideofoniczny” to niezwykła opowieść o losach Zdzisława, Zofii i Tomka, zrekonstruowana z prywatnych, nigdy wcześniej w takiej formie niepublikowanych, materiałów z archiwum rodziny Beksińskich. Scenariusz filmu powstał na podstawie bestsellerowej biografii Magdaleny Grzebałkowskiej pt. „Beksińscy. Portret podwójny”.  

czytaj dalej
„zwierzęta nie są materiałem na nasze ubrania”

„zwierzęta nie są materiałem na nasze ubrania”

16 października 2017, 11:10, przez: SOPHISTI POLECA

Po ponad 20 latach protestów PETA przeciwko mokasynom ze skóry kangurzej oraz butom ze skóry foczej z oferty firmy Gucci ta ostatnia zobowiązała się wreszcie dołączyć do grona domów mody, takich jak Armani, Ralph Lauren i Stella McCartney, które zrezygnowały z wykorzystywania futer.

czytaj dalej
Twórz muzyczną historię razem z Festiwalem Skrzyżowanie Kultur!

Twórz muzyczną historię razem z Festiwalem Skrzyżowanie Kultur!

7 września 2017, 10:09, przez: SOPHISTI POLECA

  Indie, Kolumbia, Sahara Zachodnia, Mali, Francja, USA, Sierra Leone, Turcja, Albania, Węgry i Brazylia zagoszczą na scenie 13 edycji Festiwalu Skrzyżowanie Kultur, który po raz kolejny wypełni muzyczno-kulturalnym programem namiot przed PKiN. W dniach 23-30 września czeka na Was aż osiem muzycznie elektryzujących dni w samym sercu Warszawy!  

czytaj dalej
wybierz stronę