Felietony i Porady

Felietony i Porady

Historia ruchu anti-bra

Katarzyna Frąckowiak
21 października 2018 2018 07:10
11 edycja Fashion Week Poland - podsumowanie

11 edycja Fashion Week Poland - podsumowanie

3 listopada 2014, 10:11, przez: Hubert Woźniak

FashionPhilosophy Fashion Week Poland od 5 lat zajmuje naczelne miejsce w kalendarzu polskich miłośników mody, a tydzień temu zakończyła się już 11 edycja tej imprezy. Łódzki tydzień mody co pół roku odwiedza co najmniej kilka tysięcy osób. Wielkie święto polskiej mody, kilkadziesiąt pokazów, znane osoby, strefa Showroom – marzenie wielu. Ustąpiły one jednak miejsca rozczarowaniu i artystycznemu seppuku. Na ostatnią edycję Fashion Week Poland możemy spojrzeć z kilku perspektyw:

czytaj dalej
Drobne zwyczaje Francuzów, które bardzo przypadły mi do gustu

Drobne zwyczaje Francuzów, które bardzo przypadły mi do gustu

3 listopada 2014, 08:11, przez: Magdalena Durand

Od zawsze staram się brać przykład ze świetnie zorganizowanych koleżanek, z mądrych ludzi wokół i postępować tak, aby ulepszać swoje życie każdego dnia. Nie zawsze trzeba wprowadzać wielkie, drastyczne zmiany i starać się naginać własne „ja”. Czasami warto podpatrzeć, posłuchać co inni mają do powiedzenia i zaczerpnąć z ich drobnych zwyczajów, małych rytuałów coś dla siebie. To właśnie z drobiazgów, momentami ledwo zauważalnych szczegółów, składa się życie i to one nadają mu sens.

czytaj dalej
Program XVI edycja Off Fashion „Chinatown”

Program XVI edycja Off Fashion „Chinatown”

30 października 2014, 11:10, przez: SOPHISTI PATRONATY

Program OFF FASHION KIELCE.

czytaj dalej
Renee

Renee

28 października 2014, 07:10, przez: Fiolka Najdenowicz

Gdybym nie wiedziała, jak wygląda gwiazda filmowa Renee Zellweger, to po obejrzeniu jej ostatnich zdjęć pomyślałabym sobie: no bardzo  fajna  kalifornijska blondzia.  Co ona się biedna musiała nasłuchać: że pucołowata, że za gruba/chuda/taka/owaka, a usteczka ma jakby właśnie konsumowała najkwaśniejszego cukierka świata ... 

czytaj dalej
Natasha Pavluchenko Wiosna/Lato 2015

Natasha Pavluchenko Wiosna/Lato 2015

27 października 2014, 06:10, przez: Hubert Woźniak

Zastanawialiście się, co jest miarą wielkości projektanta? Ukoronowaniem jego ciężkiej pracy i niewyobrażalnego talentu? Globalny sukces, przychylne recenzje modowych autorytetów, możliwość nieskrępowanego realizowania się? Myślę, że każdy wymieni inną cechę. Wiosenna kolekcja Natashy Pavluchenko, wystawiona w ramach właśnie zakończonej 11 edycji Fashion Week Poland, utwierdziła mnie w przekonaniu, że wielki projektant projektując nawet prostą i niewymagającą rzecz, potrafi stworzyć zapadające w pamięci dzieło.

czytaj dalej
GRUBA BERTA ODPOWIADA NA LISTY

GRUBA BERTA ODPOWIADA NA LISTY

26 października 2014, 10:10, przez: Agnieszka Czerwińska

Odkąd ukazała się moja książka  „Śmierć grubej Berty” jestem zasypana pytaniami, w mowie i na piśmie. Nucę sobie wesołą piosenkę Skaldów o tym, że ludzie listy piszą: zwykłe, polecone … no i dodać dzisiaj trzeba,  e – mail.  Jak tylko mogę staram się na wszystkie odpowiedzieć. Wierzcie mi to całkiem spora korespondencja, wymagająca czasu. Niektóre pytania się powtarzają. Pomyślałam więc sobie, że dobrze będzie na te najczęstsze odpowiedzieć na łamach Sophisti, gdzie w końcu cała moja pisarska przygoda się zaczęła. Czytelniczki mojej książki oraz artykułów zamieszczonych w prasie chcą wiedzieć  dosłownie o wszystko na temat odchudzania i mojego nowego stylu życia.Nie wiem czy spełnię się w roli doradcy, ale własnym doświadczeniem zawsze podzielę się chętnie. Jeśli to pomoże…Ale dziś chcę zacząć od listu i pytania, z którym często się spotykam:

czytaj dalej
Łukasz Jemioł Basic Wiosna-Lato 2015

Łukasz Jemioł Basic Wiosna-Lato 2015

25 października 2014, 08:10, przez: Hubert Woźniak

Linia basic Łukasza Jemioła obchodzi w tym roku drugie urodziny. Pamiętam pierwszy pokaz, który jak każdy kolejny odbył się w ramach Łódzkiego Tygodnia Mody. Bodaj wszystkie recenzje były entuzjastyczne – świetny projektant wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mniej zamożnych klientów i osób kochających uniseksualne, casualowe kolekcje, bardzo dobre wykonanie i powiew świeżości. Ile z tego pozostało?

czytaj dalej
Fashion Week- Polacy nic się nie stało.

Fashion Week- Polacy nic się nie stało.

25 października 2014, 01:10, przez: Dorota Wróblewska

Fashion Week to trudny temat, można go porównać do reprezentacji Polski w piłce nożnej. Wielu indywidualistów, ale jako drużna nie są w stanie wygrać meczu.

czytaj dalej
wybierz stronę