Felietony i Porady

Felietony i Porady

Łukasz Jemioł Basic Wiosna-Lato 2015

Łukasz Jemioł Basic Wiosna-Lato 2015

25 października 2014, 08:10, przez: Hubert Woźniak

Linia basic Łukasza Jemioła obchodzi w tym roku drugie urodziny. Pamiętam pierwszy pokaz, który jak każdy kolejny odbył się w ramach Łódzkiego Tygodnia Mody. Bodaj wszystkie recenzje były entuzjastyczne – świetny projektant wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mniej zamożnych klientów i osób kochających uniseksualne, casualowe kolekcje, bardzo dobre wykonanie i powiew świeżości. Ile z tego pozostało?

czytaj dalej
Fashion Week- Polacy nic się nie stało.

Fashion Week- Polacy nic się nie stało.

25 października 2014, 01:10, przez: Dorota Wróblewska

Fashion Week to trudny temat, można go porównać do reprezentacji Polski w piłce nożnej. Wielu indywidualistów, ale jako drużna nie są w stanie wygrać meczu.

czytaj dalej
Manageria

Manageria

21 października 2014, 09:10, przez: Fiolka Najdenowicz

Nie jestem faszystką językową i nie cierpię przewrażliwionych osób na tym tle. Zdaję sobie sprawę, że do języka polskiego trafia całe mnóstwo zapożyczeń, które po jakimś czasie ulegają spolszczeniu. Niemniej jednak, gdy przeczytałam anons, że pewna sieć z galanterią damską poszukuję Shoping assistanta, to stwierdziłam, że kogoś pojebało i posta o tejże treści zamieściłam na swoim fejsbucznym profilu. Natychmiast rozgorzała dyskusja.

czytaj dalej
Powierzchowność i niewiedza, czyli Zuza u Kuby

Powierzchowność i niewiedza, czyli Zuza u Kuby

20 października 2014, 10:10, przez: Hubert Woźniak

Wiele razy w moich artykułach podkreślałem, że im ktoś mniej wie w danej dziedzinie, tym odważniej głosi autorytatywne sądy.  Brak pokory i powierzchowność leży w naturze wielu z nas, próbujących na siłę przekonać pozostałych ludzi do niepodważalnej i nieomylnej zasadności autorskiego obrazu świata. Dla ludzkiego umysłu książki są tym, czym dla ciała ruch. By lepiej zrozumieć świat, ludzi dookoła, zamysł, będący podwaliną wielu dziedzin, musimy czytać, być ciekawi świata i odkrywać go.

czytaj dalej
Zagryźć

Zagryźć

14 października 2014, 12:10, przez: Joanna Daniło

Jakie to zwierzęco-ludzkie. Gryziemy, kąsamy, rzucamy się na to „ścierwo” które jest inne, za piękne, za brzydkie, za normalne, za grube, za chude, lepsze od nas, bo ma więcej, ma lepiej… Lista wydaje się nieskończona. Czepiamy się wszystkiego, byle dać upust swojej frustracji. My domorośli sędziowie od siedmiu boleści wygrywamy na klawiaturze pieśń nienawiści ku czci wszystkiego co się rusza. Rzeczy martwe też potrafią nam dokopać, ich istnienie boli nas tak bardzo, że drzemy pazurami na strzępy projektanta, używającego…

czytaj dalej
…Niech ona tylko śpiewa…!

…Niech ona tylko śpiewa…!

12 października 2014, 05:10, przez: Fiolka Najdenowicz

Istnieje w naszym kraju pieśniarka o imponująco pięknymgłosie i telewizja wpadła kiedyś na pomysł zaprezentowania jej w słowie mówionym. Jej własnym. Rezultat wypadł ogłuszająco i całe społeczeństwo wydało z siebie zgodny jęk:— Na litość boską, niech ona tylko śpiewa, nie każcie jej nic mówić!"

czytaj dalej
Prywatny profil na Facebooku

Prywatny profil na Facebooku

9 października 2014, 08:10, przez: Fiolka Najdenowicz

Ostatnio kilka razy spotkałam się z jojczeniem i rwaniem włosów z rozpaczy ( w przypadku jednego dżentelmena było to wyłącznie jojczenie gdyż jest łysy), gdy zamieszczając posta na FB stwierdzili ze zdziwieniem, że są cytowani przez wszystkie media, z Pudelkiem włącznie.

czytaj dalej
Kobieta na plusie

Kobieta na plusie

7 października 2014, 09:10, przez: Joanna Daniło

Na podróż decyduje się w przysłowiowe 5 minut, w drugie dwa razy tyle jest w stanie spakować się na tip top. Makijaż to chwila i dobra fryzura przy doskonale ściętych ku wygodzie włosach też. 

czytaj dalej
wybierz stronę