Felietony i Porady

Felietony i Porady

 „Przyłapani na modzie” z Małgorzatą Bęben

„Przyłapani na modzie” z Małgorzatą Bęben

12 sierpnia 2014, 10:08, przez: SOPHISTI PATRONATY

Uwielbia niewymuszoną elegancję, a czarne spodnie i biała koszula to podstawa jej szafy, niejednokrotnie też w swoich stylizacjach wykorzystuje nutkę modowego szaleństwa – Małgorzata Bęben, autorka bloga modowego Curly Affairs była gościem specjalnym lipcowej akcji Galerii Krakowskiej „Przyłapani na modzie”. 

czytaj dalej
Za co kocham Francję? Cz. II

Za co kocham Francję? Cz. II

9 sierpnia 2014, 08:08, przez: Magdalena Durand

 W poprzednim felietonie „Za co kocham Francję” pisałam między innymi o winie i francuskiej kuchni. Dziś czas na kolejne obserwacje i spostrzeżenia dotyczące tego pięknego kraju.

czytaj dalej
Gdy żar się z nieba leje…

Gdy żar się z nieba leje…

4 sierpnia 2014, 08:08, przez: Fiolka Najdenowicz

 Uwielbiam potrawy, których przygotowanie trwa krócej niż kwadrans. Lubię gotować i czasem sprawia mi przyjemność wielogodzinne ślęczenie przy garach, czy ulepienie stu pierogów, które potem dumnie prezentują się na stolnicy. Nie zawsze jednak człowiek ma czas oraz chęć zwłaszcza, gdy jest gorąco, a przy rozgrzanym piekarniku – jeszcze gorzej.Dlatego postanowiłam podzielić się z wami trzema wspaniałymi przepisami, wszystkie pochodzą z Hiszpanii, a teraz wiadomo – jest najgorętsza pora roku i  żar leje się z nieba.

czytaj dalej
Szarlotka

Szarlotka

1 sierpnia 2014, 11:08, przez: Fabryka Słodkości

Dzisiaj zapraszamy Was do upieczenia najbardziej rodzinnego ciasta, tradycyjnej szarlotki. Gwarantujemy piękny zapach i smak!

czytaj dalej
Olbrychski i Trybson to synonimy?

Olbrychski i Trybson to synonimy?

31 lipca 2014, 09:07, przez: Hubert Woźniak

Zbierając materiały do napisania poniższego felietonu, starałem się znaleźć takie artykuły/posty, które swym absurdem rażą na odległość lat świetlnych. Ubiegłotygodniowych nowinek nie brakuje: Lana Del Rey skarżąca się na braki profitów z przespania się z wieloma sławnymi i wpływowymi mężczyznami, ewentualna perfekcyjna okładka Playboy’a perfekcyjnej pani domu czy niedysponowany wokalista kultowego Lady Pank. Od codziennego szamba polskiego show-biznesu moją uwagę odwróciły słowa Agaty Buzek.

czytaj dalej
Warsztaty scenariuszowe

Warsztaty scenariuszowe

30 lipca 2014, 08:07, przez: SOPHISTI PATRONATY

Paul Schrader| scenarzysta:"Są trzy zasady, jak napisać dobry scenariusz.Nikt ich nie zna" 

czytaj dalej
Przystojniaczek

Przystojniaczek

28 lipca 2014, 08:07, przez: Fiolka Najdenowicz

Istnieją dwie ludzkie cechy charakteru, obie paskudne, na które nie pomoże żadna terapia. Nawet najlepszy, światowej sławy psychiatra, czy psychoterapeuta nie dałby rady, bezradnie rozłożyłby ręce i uciekł do lasu. W dzisiejszych czasach tego typu fachowcy bez trudu radzą sobie z takimi przypadłościami jak depresje, zaburzenia odżywiania, uzależnienia, nawet  osobowości typu borderline się leczy, ale na te dwie rzeczy lekarstwa nie ma.

czytaj dalej
Gondola Charona: Casual Friday

Gondola Charona: Casual Friday

22 lipca 2014, 02:07, przez: Hubert Woźniak

Serce czy rozum? Pytanie, nad którym głowiły się niezliczone rzesze filozofów, a kochankowie dzień w dzień stają przed koniecznością udzielenia odpowiedzi na powyższe pytanie. Mimo raczej dychotomicznego rozdziału odpowiedzi, walczę ze sobą, próbując połączyć idealizm i wiarę w optymistyczną  naturę człowieka z przygniatającą ilością faktów optujących za hobbesowskim pesymizmem i realizmem. A nuż się uda..

czytaj dalej
wybierz stronę