Felietony i Porady

Felietony i Porady

Afera sweterkowa-Oświadczenie

Afera sweterkowa-Oświadczenie

9 lipca 2014, 11:07, przez: SOPHISTI POLECA

Do naszej redakcji przyszło oświadczenie dotyczące "afery sweterkowej", którą postanowiliśmy opublikować.W ramach wyjaśnienia sprawy sugerujemy zebranie komisji śledczej.

czytaj dalej
Nasz własny Golgota piknik

Nasz własny Golgota piknik

6 lipca 2014, 08:07, przez: Joanna Daniło

Historia jak zwykle lubi się powtarzać i znowu widać, że światłość religijnych ludzi woła o pomstę do nieba, a ono milczy…„Golgota Picnic”-  sztuka, która budzi tyle prymitywnej wrogości może być oceniona dopiero po jej obejrzeniu, zaznaczam, że widziałam tylko fragmenty, dostępne wszystkim. Mogłam przeczytać dwa zdania z treści, które sugerują, że nie jest to przedstawienie o czterech literach Maryny – parafrazując znane powiedzenie, chociaż szanowni zamodleni katolicy chyba zobaczyli tylko to i słowo „golgota”. A kojarzyć to oni potrafią, prowadzeni przez równie światłych współczesnych proroków Kościoła. Patrzyłam na te twarze tak zawzięte i modły na ulicy…

czytaj dalej
Depresje i inne takie przypadki

Depresje i inne takie przypadki

2 lipca 2014, 06:07, przez: Fiolka Najdenowicz

Cabanyal jest dość rozrywkową dzielnią, zamieszkałą przez Cyganów, artystów flamenco i całkiem normalnych Hiszpanów, a wszystkich łączy jedno: głośny i zabawowy tryb życia. Dzieciaki grają na ulicy w piłkę nożną do północy, teatry uliczne kończą swoje przedstawienia około pierwszej, a ludzie przesiadują w knajpkach długo, bo w Hiszpanii w domu się nie baluje, od tego są bary i kluby.

czytaj dalej
BACK ON TRAIL

BACK ON TRAIL

28 czerwca 2014, 05:06, przez: SOPHISTI POLECA

Premiera klipu BACK ON TRAIL zrealizowanego na potrzeby fundacji Rak’n’Roll.  Główny bohater Szymon Styrczula – Maśniak udokumentował swoją historię walki z rakiem po to by zachęcić młodych ludzi do profilaktyki i aktywnej walki z chorobą.  Producent napojów OSHEE wsparł realizację filmu pokazującego historię ekstremalnego zwycięstwa Górala z nowotworem. We współpracy z fundacją Rak’n’Roll została także stworzona limitowana seria napojów izotonicznych OSHEE RED ORANGE. Ze sprzedaży każdej butelki napoju 5% będzie przekazywane na program profilaktyki walki z rakiem na konto fundacji. 

czytaj dalej
Łukasz Jemioł i gdyby...

Łukasz Jemioł i gdyby...

26 czerwca 2014, 01:06, przez: Dorota Wróblewska

Łukasz Jemioł wybrał do zaprezentowania swojej najnowszej kolekcji z linii Premium Tor Wyścigów Konnych na warszawskim Służewcu.Był duży namiot, tłumy gości, efektowna aranżacja wybiegu, fantastyczna obsługa widowni i wspaniała kolekcja- i wszystko byłoby na piątkę gdyby…

czytaj dalej
Kasa to nie zawsze klasa

Kasa to nie zawsze klasa

25 czerwca 2014, 10:06, przez: Fiolka Najdenowicz

Są ludzie, którzy za darmo wypiją nawet likier miętowy. Przeważnie są to osoby, które wychowały się w bardzo skromnych warunkach, lecz potem nagle zdarzyło im się zarobić trochę kasy, ale klasy niestety nie mają. Uważają się za coś lepszego od innych, pomiatają ludźmi i myślą, że cały świat składa się z kelnerów, gotowych im usługiwać. Gdy tak się nie dzieje – obrażają się, albo wściekają, a nawet bywają agresywni.

czytaj dalej
Polacy nie wiedzą, że mogą płacić mniej.

Polacy nie wiedzą, że mogą płacić mniej.

19 czerwca 2014, 05:06, przez: SOPHISTI POLECA

 Badania przeprowadzone na zlecenie Optimal Energy pokazały, że tylko połowa Polaków wie o możliwości zmiany sprzedawcy gazu i zaledwie 16% planuje skorzystać z tej możliwości. Jakie są główne obawy Polaków i jak faktycznie wygląda proces zmiany sprzedawcy?

czytaj dalej
Luminosfera

Luminosfera

17 czerwca 2014, 09:06, przez: SOPHISTI PATRONATY

Dla miłośników pięknego światła nie tylko we wnętrzach, luksusowa włoska marka Masiero stworzyła innowacyjny żyrandol Drylight. Eleganckie kryształy, subtelny kształt w połączeniu z ogromną trwałością i odporność na działanie warunków atmosferycznych - takich jak opady deszczu, silny wiatr - powoduje, że to wyjątkowe oświetlenie z powodzeniem zawiesić można w ogrodzie, parku, czy altanie.Luminosfera ma zaszczyt zaprosić na bankiet z okazji  premiery outoroowego żyrandola marki Masiero.

czytaj dalej
wybierz stronę