Felietony i Porady

Felietony i Porady

Największy drink świata

Największy drink świata

28 maja 2014, 11:05, przez: Fiolka Najdenowicz

Wolontariusz nie zna dnia ani godziny. W każdej chwili host może wymyśleć nowe zadanie i przenieść mnie w inne miejsce. Moi obecni – mieszkają pod Valencją w pięknym przedmieściu Ribarroja Del Turia. Jest to willowa dzielnica, tonąca w bujnej roślinności i kwieciu. Przy prawie każdym domu jest basen. Ponieważ mój pokój, w którym dotychczas przebywałam został wynajęty klientowi – zgarnęli mnie do siebie do domu. Wolę siedzieć w Cabanyal, bo mam więcej swobody, poza tym na plażę jest blisko, zawsze wolałam kąpiel w morzu, niż w basenie, a Morze Śródziemne podobno działa leczniczo na człowieka.

czytaj dalej
Pokolenie bez granic?

Pokolenie bez granic?

26 maja 2014, 12:05, przez: Hubert Woźniak

Nie ma już barier. Jak mantra powtarzany frazes. My nie mieliśmy takich możliwości! - z nieskrywanym zażenowaniem mówi przedstawiciel starszego pokolenia. Ale czy jest w tym choć odrobina kłamstwa? Bynajmniej. Nieograniczony dostęp do internetu, telefonia komórkowa, tony książek zarywających półki w specjalistycznych i ogólnych księgarniach, nietrudny dostęp do wiedzy, możliwość nawiązywania kontaktów z ludźmi z całego świata, tanie linie lotnicze. Czego potrzeba więcej? Macie wszystko, a narzekacie tylko, słyszę po raz n-ty.

czytaj dalej
Cabanyal

Cabanyal

22 maja 2014, 07:05, przez: Fiolka Najdenowicz

Włosi przyjechali w ubiegły czwartek, przywiezieni przez hosta, który odebrał ich z dworca. Czterech młodzieńców, studenci. Ponieważ w pokoju, który wynajmują stały tyko trzy łóżka – położyliśmy na ziemi dodatkowy materac, pościel im daliśmy i po krzyku. Nie było ich bowiem stać na wynajęcie dodatkowego pokoju i całe szczęście, bo musiałabym się wynieść. Pokój kosztuje 40 euro za noc, więc płacili dychę od łba, chyba niedrogo.

czytaj dalej
SPOKANIE PRASOWE- Śmierć Grubej Berty

SPOKANIE PRASOWE- Śmierć Grubej Berty

21 maja 2014, 10:05, przez: SOPHISTI POLECA

Premiera książki "Śmierć Grubej Berty".

czytaj dalej
Finał XV edycji Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF Fashion.

Finał XV edycji Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF Fashion.

20 maja 2014, 11:05, przez: SOPHISTI PATRONATY

Pod koniec miesiąca Kielce staną się polską stolicą awangardowej mody. Już 24 maja odbędzie tam się finał XV edycji Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF Fashion. 

czytaj dalej
Sjesta, fiesta i maniana

Sjesta, fiesta i maniana

14 maja 2014, 10:05, przez: Fiolka Najdenowicz

No więc ( wiem, że się nie zaczyna zdania od „więc”), chyba jestem na wakacjach. Bo moja Kubanka, oraz jej mąż Hiszpan są najbardziej wyluzowanymi ludźmi jakich w życiu spotkałam. Nie ma tu kompletnie żadnego harmonogramu, człowiek się zastanawia, co ma robić i generalnie się opiernicza, zupełnie jak hostowie, którzy są na emeryturze. Mają w mieście dwa bed&breakfast, jedno z nich to mieszkanie ich syna, a drugie – cała kamienica z przepięknym patio na dachu. Do moich obowiązków należy posprzątanie obu miejscówek, gdy goście opuszczają miejsce, co zdarza się raz-dwa w tygodniu.

czytaj dalej
X edycja Łódzkiego Tygodnia Mody

X edycja Łódzkiego Tygodnia Mody

12 maja 2014, 08:05, przez: Hubert Woźniak

W Łodzi odbyła się już dziesiąta edycja FashionPhilosophy na Fashion Week Poland. Okrągłą edycję świętowano w nowej scenerii, a moda na wysokim poziomie miała jedynie spotęgować rozmach wydarzenia, które jest największym tygodniem mody w tej części Europy. Teoretycznie Polska to kraj mlekiem i miodem płynący, więc oczywistością jest, że mody nam pod dostatkiem, przede wszystkim tej na wysokim poziomie.

czytaj dalej
Ale dlaczego?! – wpadka text workera

Ale dlaczego?! – wpadka text workera

11 maja 2014, 11:05, przez: Grzegorz Choromański

Zachowanie dziennikarza (tytułowego text workera) popularnego portalu sprowokowało mnie do przypomnienia kilku podstawowych zasada zawartych w prawie autorskim, które winny być objęte zakresem wiedzy obowiązkowej każdego praktyka obcującego z własnością intelektualną.

czytaj dalej
wybierz stronę