Felietony i Porady

Felietony i Porady

Walentynki

Walentynki

6 lutego 2014, 10:02, przez: SOPHISTI POLECA

Walentynki to święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia. To dzień pełen miłości, czułości i wyznań.

czytaj dalej
Drożdżowe ciasto

Drożdżowe ciasto

6 lutego 2014, 07:02, przez: Fabryka Słodkości

Ciasto drożdżowe- jego zapach podczas pieczenia unosi się w całym domu i przypomina nam beztroskie dzieciństwo. Dzisiaj trochę zmodyfikowana wersja tego przysmaku. Mamy nadzieję, że przypadnie Wam do gustu połączenie jabłek z pistacjami.

czytaj dalej
Czym obecnie żyje Francja?

Czym obecnie żyje Francja?

5 lutego 2014, 08:02, przez: Magdalena Durand

W ciągu ostatnich tygodni romans prezydenta Francji, Francois Hollande’a nie schodzi z pierwszych stron tutejszych gazet. Szanowane dzienniki, jak i oczywiście tabloidy nie skupiają się na niczym innym, jak na zdradzie, której dopuściła się głowa państwa. Francuski prezydent nie cieszył się praktycznie od samego początku wielką popularnością wśród swoich rodaków: w sondażach przepadał z kretesem, a w telewizyjnych programach i skeczach francuskich komików, niejednokrotnie stawał się ofiarą mało wyszukanych żartów.

czytaj dalej
Chaos na rynku zabiegów estetycznych.

Chaos na rynku zabiegów estetycznych.

3 lutego 2014, 12:02, przez: Grzegorz Choromański

Młody wygląd kojarzy się z siłą, witalnością i zdrowiem. Nic dziwnego, że wszyscy chcemy jak najdłużej czuć się i wyglądać młodo. To pragnienie sprawia, że coraz więcej osób poszukuje zabiegów, które pomogą im ten cel osiągnąć. W związku z rosnącą popularnością zabiegów estetycznych, rośnie również liczba miejsc, gdzie się je wykonuje.

czytaj dalej
Nina

Nina

2 lutego 2014, 11:02, przez: Fiolka Najdenowicz

Z wielkim smutkiem przyjęłam wiadomość o odejściu Niny Andrycz. Miałam bowiem zaszczyt znać ją osobiście, była moją sąsiadką, przez ścianę, gdyż mieszkałam w tej samej kamienicy, przy Alei Róż, na czwartym piętrze…

czytaj dalej
Spacer po wystawach-"Savage Beauty"

Spacer po wystawach-"Savage Beauty"

1 lutego 2014, 09:02, przez: SOPHISTI POLECA

Nikt przed nim, ani po nim nie połączył opery, teatru, poezji w jedną całość. McQueen uwielbiał w modzie szaleństwo, ekspresję i sztukę. Inspiracja historią mody była tak silna, że stroje projektu tego wybitnego kreatora są dzisiaj traktowane jak dzieła sztuki.

czytaj dalej
Kolekcja ZODIAC ART STAR

Kolekcja ZODIAC ART STAR

29 stycznia 2014, 04:01, przez: SOPHISTI PATRONATY

Elements z kolekcji Wiosna/Lato 2014 o niespotykanym dotąd szlifie. Oryginalnym dopełnieniem bransoletek jest specjalnie zaprojektowana pozłacana i posrebrzana półobręcz,którą można nosić na dwa sposoby eksponując jej wierzchnią bądź spodnią część. Dodatkową niespodzianką dla obdarowywanej osoby jest astralna charakterystyka danego znaku zodiaku napisana przez Wróżkę Ninę” – powiedziała Olga Kulmaczewska, założycielka i projektantka COCARDY.

czytaj dalej
Bazarowe impresje

Bazarowe impresje

28 stycznia 2014, 06:01, przez: Fiolka Najdenowicz

Od zawsze uwielbiałam bazary. Jako mała dziewczynka, w czasach minionego ustroju najbliżej mi było do słynnego bazaru na Polnej, który zaopatrywał warszawskich smakoszy w niedostępne w zwykłym sklepie towary: cytrusy, banany, ruski kawior, wiejskie jaja i śmietana…długo by wyliczać.

czytaj dalej
wybierz stronę