Felietony i Porady

Felietony i Porady

Damy i hotele

Katarzyna Frąckowiak
9 października 2018 2018 10:10
Ulyana Sergeenko – Fall 2013 Couture

Ulyana Sergeenko – Fall 2013 Couture

4 sierpnia 2013, 08:08, przez: Hubert Woźniak

Jesień-Zima 2013/14, w tym pokaz Ulyany Sergeenko. To dopiero czwarty pokaz w karierze rosyjskiej projektantki, lecz jego forma, dojrzałość, wykonanie i estetyka przeczą tak krótkiej karierze i pozornemu braku doświadczenia.

czytaj dalej
Kupa niczego

Kupa niczego

1 sierpnia 2013, 12:08, przez: Joanna Daniło

Kupujemy, kupujemy i bierzemy wszystko jak leci: „ jak weźmie pani … to dodamy …”. I ludzie biorą, bez potrzeby, bez sensu, odruchowo. Wszystko się przyda, a już za darmo czy w „promocji” wyciągniemy rękę po każde g…

czytaj dalej
Moda na pranie

Moda na pranie

31 lipca 2013, 10:07, przez: Dorota Wróblewska

Zastanawiam się, czy publiczna pralnia w stylu amerykańskim nie byłaby hitem w Polsce! Miejsce spotkań, prania i obgadywania. Nieważne kto słucha, ważne że słucha.

czytaj dalej
Wakacje po francusku

Wakacje po francusku

28 lipca 2013, 06:07, przez: Magdalena Durand

W końcu: wyczekane lato i upragnione wakacje! Wszyscy spragnieni słońca, ciszy, spokoju i odpoczynku wyruszają gdzieś tłumnie swoimi samochodami, albo rezerwują bilety na ostatnie miejsca w samolotach i lecą gdzieś daleko od domu, aby złapać oddech i naładować baterie na kolejny sezon ciężkiej pracy. Dzieci bawią się pod oknami od świtu do nocy, krzyczą radośnie, dokazują i „konstruują” wymyślne gry wraz ze swoimi rówieśnikami. Żyć nie umierać J

czytaj dalej
Dziś prawdziwych facetów już nie ma…?

Dziś prawdziwych facetów już nie ma…?

26 lipca 2013, 08:07, przez: Joanna Daniło

Już słyszę głosy oburzenia żon, kochanek, matek i w końcu mężczyzn, tylko nie mogę sprawdzić czy to protestują ci prawdziwi, bo prawdziwości prawdziwej podobno też nie mamy w nadmiarze, a najbardziej zawistni znawcy wszystkiego ograniczają ją do siebie i ewentualnie tych, którzy zgadzają się z nimi w 100, a nawet 150 procentach.

czytaj dalej
Kultura i sztuka po polsku

Kultura i sztuka po polsku

23 lipca 2013, 08:07, przez: Magdalena Durand

Nie od dziś wiadomo, że są w życiu „ważniejsze” rzeczy niż kultura i sztuka. Kto ma dziś czas, pieniądze a przede wszystkim chęci aby w kulturę inwestować, interesować się nią i spędzać każdą wolną chwilę w muzeach, teatrach czy galeriach sztuki? Serce mi krwawi z tego powodu, że Polacy mają w nosie to, co dzieje się w świecie kultury i wolą poświęcać swój czas na ogłupianie się tandetnymi serialami, czy „edukowanie się” programami o tym jak perfekcyjnie wysprzątać dom!

czytaj dalej
Czyj to tyłek?

Czyj to tyłek?

22 lipca 2013, 06:07, przez: Dorota Wróblewska

Coraz częściej żyjemy obrazkami.
Czytamy tytuł, nagłówek i to nam wystarczy do oceny treści.
Wiele razy miałam sytuacje, że po opublikowaniu felietonu dostawałam pytanie na Facebooku: Co się stało? Dlaczego? Przeważnie pytali Ci, którym nie chcialo się przeczytać artykułu. Wystarczył im tytuł i obrazek. Z przyzwyczajenia?

czytaj dalej
Nieznajomość prawa szkodzi

Nieznajomość prawa szkodzi

19 lipca 2013, 01:07, przez: Fiolka Najdenowicz

Od dwóch dni czytamy we wszystkich serwisach informacyjnych, że młoda Norweżka została osadzona w więzieniu na 16 miesięcy po tym jak została zgwałcona. Rzecz się dzieje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

czytaj dalej
wybierz stronę