Felietony i Porady

Felietony i Porady

Moda na pranie

Moda na pranie

31 lipca 2013, 10:07, przez: Dorota Wróblewska

Zastanawiam się, czy publiczna pralnia w stylu amerykańskim nie byłaby hitem w Polsce! Miejsce spotkań, prania i obgadywania. Nieważne kto słucha, ważne że słucha.

czytaj dalej
Wakacje po francusku

Wakacje po francusku

28 lipca 2013, 06:07, przez: Magdalena Durand

W końcu: wyczekane lato i upragnione wakacje! Wszyscy spragnieni słońca, ciszy, spokoju i odpoczynku wyruszają gdzieś tłumnie swoimi samochodami, albo rezerwują bilety na ostatnie miejsca w samolotach i lecą gdzieś daleko od domu, aby złapać oddech i naładować baterie na kolejny sezon ciężkiej pracy. Dzieci bawią się pod oknami od świtu do nocy, krzyczą radośnie, dokazują i „konstruują” wymyślne gry wraz ze swoimi rówieśnikami. Żyć nie umierać J

czytaj dalej
Dziś prawdziwych facetów już nie ma…?

Dziś prawdziwych facetów już nie ma…?

26 lipca 2013, 08:07, przez: Joanna Daniło

Już słyszę głosy oburzenia żon, kochanek, matek i w końcu mężczyzn, tylko nie mogę sprawdzić czy to protestują ci prawdziwi, bo prawdziwości prawdziwej podobno też nie mamy w nadmiarze, a najbardziej zawistni znawcy wszystkiego ograniczają ją do siebie i ewentualnie tych, którzy zgadzają się z nimi w 100, a nawet 150 procentach.

czytaj dalej
Kultura i sztuka po polsku

Kultura i sztuka po polsku

23 lipca 2013, 08:07, przez: Magdalena Durand

Nie od dziś wiadomo, że są w życiu „ważniejsze” rzeczy niż kultura i sztuka. Kto ma dziś czas, pieniądze a przede wszystkim chęci aby w kulturę inwestować, interesować się nią i spędzać każdą wolną chwilę w muzeach, teatrach czy galeriach sztuki? Serce mi krwawi z tego powodu, że Polacy mają w nosie to, co dzieje się w świecie kultury i wolą poświęcać swój czas na ogłupianie się tandetnymi serialami, czy „edukowanie się” programami o tym jak perfekcyjnie wysprzątać dom!

czytaj dalej
Czyj to tyłek?

Czyj to tyłek?

22 lipca 2013, 06:07, przez: Dorota Wróblewska

Coraz częściej żyjemy obrazkami.
Czytamy tytuł, nagłówek i to nam wystarczy do oceny treści.
Wiele razy miałam sytuacje, że po opublikowaniu felietonu dostawałam pytanie na Facebooku: Co się stało? Dlaczego? Przeważnie pytali Ci, którym nie chcialo się przeczytać artykułu. Wystarczył im tytuł i obrazek. Z przyzwyczajenia?

czytaj dalej
Nieznajomość prawa szkodzi

Nieznajomość prawa szkodzi

19 lipca 2013, 01:07, przez: Fiolka Najdenowicz

Od dwóch dni czytamy we wszystkich serwisach informacyjnych, że młoda Norweżka została osadzona w więzieniu na 16 miesięcy po tym jak została zgwałcona. Rzecz się dzieje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

czytaj dalej
Chciałabym żeby to się nie działo…

Chciałabym żeby to się nie działo…

17 lipca 2013, 09:07, przez: Joanna Daniło

A sprawa zwierząt domowych traktowanych okrutnie i teraz latem wyrzucanych na wszelkie nieludzkie sposoby…, a „karmienie” gęsi dla pysznych stłuszczonych wątróbek foie gras…, a traktowanie wszelkich zwierząt na dosadnej polskiej wsi…, polowania dla zabawy… corrida w Hiszpanii… rytualne zarzynanie zwierząt na oczach całych rodzin…

czytaj dalej
Non stop na luzie?

Non stop na luzie?

12 lipca 2013, 08:07, przez: Joanna Daniło

Kultura ubierania … się. Czy coś takiego jest jeszcze potrzebne w czasie tak wielu różnorodnych „estetyk”? Wszystko wolno (i dobrze!), każdy tworzy swój styl i każdy może, prosto mówiąc, ubrać się jak chce, często nawet na przekór sobie, własnej sylwetce, miejscu do którego podąża, okazji na którą się „stroi”. Właśnie, a czy nie lepiej nie przejmować się takimi bzdetami i wszędzie pojawiać się tak samo ubranym, bo się nie chce, bo po co, bo nie mamy czasu?

czytaj dalej
wybierz stronę