Felietony i Porady

Felietony i Porady

Moda to nie igraszki

Moda to nie igraszki

15 kwietnia 2013, 06:04, przez: Barbara Mietkowska

Czym może skończyć się noszenie stringów oraz chińskich butów sklejanych bardzo tajemniczym klejem -nawet nie chcecie tego wiedzieć. Ale mimo wszystko, może zbytnio się tym nie przejmujmy. W końcu życie składa się z ryzyka .

czytaj dalej
Bajka na niedzielę

Bajka na niedzielę

14 kwietnia 2013, 05:04, przez: Joanna Daniło

Gdy pewnego popołudnia dzieci z tatą wracały ze spaceru, przez całą drogę w odległości kilku metrów szedł za nimi rudy pies. Przyglądał się rodzeństwu a oni jemu. Powtarzało się to przez kilka dni. Nikt nic nie mówił o psie, ale wszyscy myśleli. Nawet Hila, zwolenniczka kotów uśmiechała się na widok wiernego towarzysza powrotów do domu. Dzieci stały się wyjątkowo grzeczne i wieczorami bez żadnych kłótni bawiły się w jednym pokoju. Miały tajemnicę. – Jutro jest ten dzień, zrobimy to jutro – postanowiły.

czytaj dalej
Nie cofajmy się!

Nie cofajmy się!

12 kwietnia 2013, 06:04, przez: Dorota Wróblewska

Większość moich kolegów to homoseksualiści. Każdy z nich realizuje się zawodowo i traktowany jest bez taryfy ulgowej-NORMALNIE. Nikt nie chce być traktowany inaczej, tylko-NORMALNIE.

czytaj dalej
KOMUNA WRACA DO ZAKOPANEGO

KOMUNA WRACA DO ZAKOPANEGO

11 kwietnia 2013, 06:04, przez: Edmund Rzadki

Zakopane- do niedawna dumna ZIMOWA STOLICA POLSKI. Nikt, kto ostatnio tam przebywał, tak już chyba nie pomyśli. Na Krupówkach, jak na jarmarku. Ilość pstrokatych reklam i bogactwo napisów zachęcających by odwiedzić sklepo - stragany wprost imponująca. Ciekawe w jakim konkursie startują? Konkurują z reklamami na innych ulicach. A w zasadzie trudno mówić o konkurencji, bo prawdopodobnie ten kicz wychodzi spod ręki jednego artysty.

czytaj dalej
RAJD PARYŻ-ŻAKARD czyli KRYTYKANCI

RAJD PARYŻ-ŻAKARD czyli KRYTYKANCI

10 kwietnia 2013, 10:04, przez: Tomek Gąsienica-Józkowy

I mamy "nową modę"! W modzie. Choć w innych dziedzinach życia też już zagościła. Modę na KRYTYKOWANIE! Kto żyw ( bo "nie-żyw" raczej już nie może!), ten znawca i ekspert. Od tańca i różańca, śpiewu i gotowania, malowania i czesania oraz kroju i szycia. Byle "dowalić", byle coś powiedzieć, byle okazać się ważnym, a wszystko w imię demokracji. Bo przecież każdemu wolno...

czytaj dalej
Bielizna modelująco - korygująca

Bielizna modelująco - korygująca

6 kwietnia 2013, 06:04, przez: Agnieszka Czerwińska

„Wyglądasz jak ludzik Michelin”. Takim hasłem uraczyła mnie kilka lat temu moja bliska znajoma. Ciężko było się z nią nie zgodzić. Dzianinowa sukienka, ściśle przylegająca do ciała, eksponowała wszystko, co natura spartaczyła. Czyli oponki, fałdeczki, wystający brzuch i „rozkoszne” wałeczki po bokach. Żeby było milej, przylgnęła do mnie na długo pieszczotliwa ksywka „wałeczek”. Ja wiem, że nastała moda na krągłości i "kochanie" połączone z umiłowaniem eksponowania ich, ale...co za dużo, to nie zdrowo.

czytaj dalej
Rzucić fajki….

Rzucić fajki….

5 kwietnia 2013, 06:04, przez: Fiolka Najdenowicz

Coraz więcej moich znajomych chce rzucić palenie i dzielnie walczy z nałogiem. Walka jest trudna, przykra i w zasadzie samotna, gdyż w Polsce – oprócz podwyższania cen – państwo nie prowadzi absolutnie żadnej polityki antynikotynowej. Dlaczego? Odpowiedź jest banalnie prosta: 8 do10% WSZYSTKICH wpływów do budżetu to kasa z akcyzy za fajki.

czytaj dalej
Malusio i słodziusio

Malusio i słodziusio

4 kwietnia 2013, 12:04, przez: Joanna Daniło

Kochamy wszystko co malusie, drobniusie, piękniusie… Małe dzieci, pieski, kotki sprawiają, że my i nasz język miękniemy, słabniemy i zaczynamy o zgrozo wyprowadzać słowa ze stanu żłobkowo – przedszkolnego w niezmienionej formie do naszego dorosłego życia. Coraz częściej to zauważam i zaczynają mnie owe zdrobnienia drażnić. Stajemy się tacy „rozdrobnieni” i milusi, że czasami nie da się już wytrzymać, a ostatnio sama się złapałam na zdrabnianiu bez potrzeby, chociaż tego niepotrzebnie nie robię.

czytaj dalej
wybierz stronę