Felietony i Porady

Felietony i Porady

Historia ruchu anti-bra

Katarzyna Frąckowiak
21 października 2018 2018 07:10
La Dolce Vita,  La Mania czy La Grypa....

La Dolce Vita, La Mania czy La Grypa....

17 stycznia 2013, 08:01, przez: Edmund Rzadki

Może nie jestem jakimś wielkim fanem kina, ale nie raz już udowodniłem, że na gwiazdach się znam. Mam oko do tego, żeby odróżnić gwiazdę, która wyskakuje z każdej lodówki i zamęcza mnie zdjęciami w gazetowych kronikach towarzyskich od gwiazdy, która pojawia się tak rzadko, że okazji na rozmowę z nią przepuścić nie można.

czytaj dalej
Gdybym była…

Gdybym była…

17 stycznia 2013, 10:01, przez: Joanna Daniło

Gdybym była bogata, miałabym wrażenie, że więcej mi wolno, mogłabym być trochę albo wielce arogancka wobec innych, myśleć, że ludzie bez pieniędzy są nieudolni, nieważni, niewarci uwagi. Miałabym swój luksusowy świat ponad normalnością, nie zastanawiałbym się, że ona istnieje. Chyba.

czytaj dalej
 Gwiazdy spadają, spadają, spadają................

Gwiazdy spadają, spadają, spadają................

16 stycznia 2013, 09:01, przez: Edmund Rzadki

I Ty możesz być gwiazdą! Gwiazdy spadają, spadają, spadają................

czytaj dalej
 Nic nie muszę, mogę wszystko!

Nic nie muszę, mogę wszystko!

15 stycznia 2013, 12:01, przez: Agnieszka Czerwińska

Mam alergię na słowo "MUSZĘ"! I na każdą jego odmianę! "Musisz to mieć!" - krzyczy do mnie reklama, a ja na to : "A właśnie, że NIE muszę!" Musisz być najlepsza. Musisz to zrobić - to dla twojego dobra. Musisz być trendy i podążać za modą. Musisz walczyć, schudnąć, zmądrzeć, dojrzeć... Musisz znaleźć czas - ale czasu nie znajduje się ot tak leżącego na ulicy. Musisz słuchać ambitnej muzyki i koniecznie czytać poezję. A propos poezji - musisz koniecznie posiadać w swoim zbiorze wiersze naszej noblistki Wisławy Szymborskiej. Musisz być patriotą i kochać swoją ojczyznę. Musisz być poprawny politycznie – nienawidzę poprawności politycznej!

czytaj dalej
DW z Szostak- Rozmowy o biuście cz.2 Poradnik jak się nosić!

DW z Szostak- Rozmowy o biuście cz.2 Poradnik jak się nosić!

13 stycznia 2013, 12:01, przez: Dorota Wróblewska

Karolina Szostak – Dziennikarka sportowa. Kobieta z dystansem! Jako jedyna ze znanych osób zgodziła się wystąpić w pokazie plus size na Warsaw Fashion Street 2012. O sobie mówi- Każda z nas chciałaby w swoim wyglądzie coś zmienić. Myślę, że nie odbiegam od normy, ale akceptuję i lubię siebie, nie płaczę przed lustrem.

czytaj dalej
Plus size, większy wymiar piękna

Plus size, większy wymiar piękna

11 stycznia 2013, 06:01, przez: Agnieszka Czerwińska

Zamknij oczy i wyobraź sobie modelkę w rozmiarze plus size. Kogo widzisz? Zapewne wielu osobom ukaże się postać otyłej kobiety, epatującej swoją nadwagą. Niektórzy ujrzą panią z brakiem proporcji pomiędzy biustem, talią a biodrami a jeszcze innym przyjdzie na myśl konkretna osoba z naszego rodzimego podwórka. Jak ją możesz opisać? Nosi rozmiar xxl, jest puszysta? A może promuje otyłość i stanowi swoistą skrajność?

czytaj dalej
Historia obrazowa

Historia obrazowa

10 stycznia 2013, 11:01, przez: Joanna Daniło

Każdy z nas, od najmłodszych lat patrzy na „jakiś” obrazek na ścianie. Najpierw jest to ulubiony bohater filmów rysunkowych, potem reprodukcja, zdjęcie w pokoju nastolatka, aż po świadome wybory dzieł sztuki. Nie zależnie od naszych upodobań, wieszamy „coś” na ścianach naszego domu, mieszkania. Mamy kolekcję chwilową bądź taką, która zostaje z nami na zawsze, a nawet się powiększy. Tak więc, chcąc czy nie chcąc, tworzymy własną historię obrazową. Oto moja.

czytaj dalej
Siedem grzechów głównych

Siedem grzechów głównych

7 stycznia 2013, 06:01, przez: Agnieszka Czerwińska

Mam wielu znajomych i tylko kilku zaufanych przyjaciół. Sprawdzeni, szczerzy do bólu i zawsze pomocni. Jednym z nich jest Tomek Gąsienica – Józkowy. Znamy się z Tomkiem długo i jest on pierwszym stylistą jakiego poznałam. Tworzyliśmy wspólnie parę projektów. Złośliwi określili nas nawet mianem „pokurcz” i „świnka chrum-chrum”. Jeszcze przed moją metamorfozą, stanowiliśmy dosyć skrajnie wyglądający duet. Tomek jest nikczemnego wzrostu, (jestem pewna, że nie obrazi się, za to określenie) do tego bardzo szczupły a ja byłam po prostu gruba. Towarzyszył mi w mojej przemianie zarówno fizycznej jak i psychicznej. Zawsze nazywał sprawy po imieniu: Czerwiński! (męska forma) jesteś za gruba. Dzięki m.in. Tomkowi, Czerwiński wziął się w końcu za siebie.

czytaj dalej
wybierz stronę