Felietony i Porady

Felietony i Porady

Historia obrazowa

Historia obrazowa

10 stycznia 2013, 11:01, przez: Joanna Daniło

Każdy z nas, od najmłodszych lat patrzy na „jakiś” obrazek na ścianie. Najpierw jest to ulubiony bohater filmów rysunkowych, potem reprodukcja, zdjęcie w pokoju nastolatka, aż po świadome wybory dzieł sztuki. Nie zależnie od naszych upodobań, wieszamy „coś” na ścianach naszego domu, mieszkania. Mamy kolekcję chwilową bądź taką, która zostaje z nami na zawsze, a nawet się powiększy. Tak więc, chcąc czy nie chcąc, tworzymy własną historię obrazową. Oto moja.

czytaj dalej
Siedem grzechów głównych

Siedem grzechów głównych

7 stycznia 2013, 06:01, przez: Agnieszka Czerwińska

Mam wielu znajomych i tylko kilku zaufanych przyjaciół. Sprawdzeni, szczerzy do bólu i zawsze pomocni. Jednym z nich jest Tomek Gąsienica – Józkowy. Znamy się z Tomkiem długo i jest on pierwszym stylistą jakiego poznałam. Tworzyliśmy wspólnie parę projektów. Złośliwi określili nas nawet mianem „pokurcz” i „świnka chrum-chrum”. Jeszcze przed moją metamorfozą, stanowiliśmy dosyć skrajnie wyglądający duet. Tomek jest nikczemnego wzrostu, (jestem pewna, że nie obrazi się, za to określenie) do tego bardzo szczupły a ja byłam po prostu gruba. Towarzyszył mi w mojej przemianie zarówno fizycznej jak i psychicznej. Zawsze nazywał sprawy po imieniu: Czerwiński! (męska forma) jesteś za gruba. Dzięki m.in. Tomkowi, Czerwiński wziął się w końcu za siebie.

czytaj dalej
Dobre nawyki

Dobre nawyki

6 stycznia 2013, 06:01, przez: Joanna Daniło

Lubię te proste codzienne „procedury” i dobre nawyki, które pomagają nam być miłym i użytecznym dla siebie i innych. Często są one „niewidoczne” i wykonywane bezwiednie. Ot, takie zwykłe, niezwykłe czynności.

czytaj dalej
W Święta i po Świętach

W Święta i po Świętach

5 stycznia 2013, 06:01, przez: Agnieszka Czerwińska

Z czym kojarzą się Święta? Moi znajomi mają w związku z nimi trzy jakże skrajne punkty widzenia -Pierwsi mówią : Znowu te święta!  Znowu szukanie miejsc na parkingu pod hipermarketem, znowu  kolejki do kasy, sprzątanie, gotowanie, magazynowanie zapasów żywności i wydawanie ciężko zarobionych pieniędzy. A bywa, że i pożyczka - chwilówka.  A potem - siedzenie i konsumowanie.

czytaj dalej
Koniec czy początek

Koniec czy początek

31 grudnia 2012, 06:12, przez: Joanna Daniło

A my ciągle jesteśmy tacy sami. A może jednak coś się w nas zmieniło w przeciągu tego roku? Może ktoś zaczął malować obrazy tak, jak robił to kiedyś? Może ktoś przestał przeciskać się w teatrze pupą do siedzącego już w fotelu, może ktoś przestał pisać wulgarne komentarze w internecie albo ktoś zaczął przeklinać, bo już nie mógł słuchać wszechobecnej nowomowy podkreślanej chamstwem i głupotą?

czytaj dalej
Zajrzyj w dekolt

Zajrzyj w dekolt

29 grudnia 2012, 06:12, przez: Barbara Mietkowska

Dokonałaś już wyboru karnawałowej kreacji? Świetnie. Pewnie ma duży dekolt z przodu albo na plecach, może spływa z ramion, albo całkiem je odkrywa? Zanim ruszysz na podbój parkietu pomyśl o tym, że pokażesz wszystkim swoje skrywane dotąd pod zimowym ubraniem ciało. Warto zadbać, by było ono w balowej kreacji perfekcyjnie wypielęgnowane i olśniewająco piękne.

czytaj dalej
Ciepłe kluchy

Ciepłe kluchy

28 grudnia 2012, 06:12, przez: Fiolka Najdenowicz

Nienawidzę wyrzucać jedzenia. Dlatego, gdy czasem coś zostanie z obiadu – lubię dany produkt zreanimować. Podobno w USA aż 40% jedzenia idzie na śmietnik…jest to zabójstwo dla przyrody, poza tym uważam ten proceder za niemoralny. I dlatego, gdy zobaczyłam, jak jeden popularny polski mistrz kulinarny odciął tzw. „głowę” polędwicy wołowej, część zwaną chateaubriandem i wyrzucił ją do śmieci – straciłam do niego szacunek i przestałam oglądać jego program.

czytaj dalej
Niech żyje bal!

Niech żyje bal!

27 grudnia 2012, 01:12, przez: Dorota Wróblewska

Sylwester to dzień, który chcemy lub nie, to i tak bierzemy w nim udział. Na domówce, w restauracji, klubie, dyskotece, teatrze, na powietrzu lub przed telewizorem. Do wyboru do koloru. Nie ważne gdzie, ale ważne z kim! Kryształowa zastawa i pięciu kelnerów na jeden stolik nie gwarantuje dobrej zabawy. Najważniejsze, to doborowe towarzystwo, które jest "motorem" wspaniałej atmosfery. Wiele osób na ten dzień czeka cały rok. Koki, loki, "kalafiory", satyny, lakier do włosów i szał ciał! Niech żyje bal! Zabawa do białego rana. Po powitaniu Nowego Roku, zdjęcia krążą na fb, zamieszczone przez nas lub naszych znajomych. Śmieszne, tragiczne, urocze, przaśne, piękne, zabawne i zaskakujące.

czytaj dalej
wybierz stronę