Felietony i Porady

Felietony i Porady

Ciepłe kluchy

Ciepłe kluchy

28 grudnia 2012, 06:12, przez: Fiolka Najdenowicz

Nienawidzę wyrzucać jedzenia. Dlatego, gdy czasem coś zostanie z obiadu – lubię dany produkt zreanimować. Podobno w USA aż 40% jedzenia idzie na śmietnik…jest to zabójstwo dla przyrody, poza tym uważam ten proceder za niemoralny. I dlatego, gdy zobaczyłam, jak jeden popularny polski mistrz kulinarny odciął tzw. „głowę” polędwicy wołowej, część zwaną chateaubriandem i wyrzucił ją do śmieci – straciłam do niego szacunek i przestałam oglądać jego program.

czytaj dalej
Niech żyje bal!

Niech żyje bal!

27 grudnia 2012, 01:12, przez: Dorota Wróblewska

Sylwester to dzień, który chcemy lub nie, to i tak bierzemy w nim udział. Na domówce, w restauracji, klubie, dyskotece, teatrze, na powietrzu lub przed telewizorem. Do wyboru do koloru. Nie ważne gdzie, ale ważne z kim! Kryształowa zastawa i pięciu kelnerów na jeden stolik nie gwarantuje dobrej zabawy. Najważniejsze, to doborowe towarzystwo, które jest "motorem" wspaniałej atmosfery. Wiele osób na ten dzień czeka cały rok. Koki, loki, "kalafiory", satyny, lakier do włosów i szał ciał! Niech żyje bal! Zabawa do białego rana. Po powitaniu Nowego Roku, zdjęcia krążą na fb, zamieszczone przez nas lub naszych znajomych. Śmieszne, tragiczne, urocze, przaśne, piękne, zabawne i zaskakujące.

czytaj dalej
Zbliżenie

Zbliżenie

26 grudnia 2012, 06:12, przez: Joanna Daniło

Panuje moda na zbliżanie się do drugiego człowieka, a zgodnie z duchem czasów, każą nam dociskać się do kogo tylko się da. Co więcej, uczą nas tego jako „odruch pracowy”, który przechodzi niezauważenie w zły nawyk i standard w życiu prywatnym. I nie ma już pani/pana XY, a zalęga się pani Joanna, pan Marcin…. Taki styl policyjnych patroli drogowych podstępnie staje się akceptowalny.

czytaj dalej
Wesołych Świąt

Wesołych Świąt

23 grudnia 2012, 06:12, przez: Joanna Daniło

Zbliżał się Ten Dzień. Śnieg powinien padać i padał. Każdy skrzący się na mrozie biały płatek był misternie stworzony i przygotowany specjalnie na Święta, jak wszystko dookoła. Dalekie światła domów wydawały się jakby jaśniejsze i migały z oddali uroczystym blaskiem.

czytaj dalej
Bade din ki badhai ho!

Bade din ki badhai ho!

22 grudnia 2012, 06:12, przez: Magdalena Milhoux

Boże Narodzenie... Wspólne świętowanie człowieczeństwa. Przesłanie miłości, tolerancji i braterstwa, które okrąża świat. W swojej podróży nie omija także Indii. Dla 25 milionów chrześcijan w tym kraju to najważniejsze święto w roku.To także święto narodowe, którym cieszą się wyznawcy inych religii.

czytaj dalej
Syndrom szwedzkiego stołu,  czyli rzecz o obżarstwie świątecznym

Syndrom szwedzkiego stołu, czyli rzecz o obżarstwie świątecznym

21 grudnia 2012, 06:12, przez: Fiolka Najdenowicz

Jak nie utyć w święta? Jak po Bożym Narodzeniu zmieścić się w sukienkę lub inną kreację, w której zaplanowałyśmy zabłysnąć w Sylwestra? To pytanie nurtuje wiele znajomych mi dam, a niektóre z nich są obecnie na drakońskiej diecie, wychodząc z założenia, że to, co teraz schudną, a w święta przytyją, się wyrówna i będzie harmonia w przyrodzie. Otóż chała.

czytaj dalej
In fan tylnie

In fan tylnie

21 grudnia 2012, 06:12, przez: Joanna Daniło

Tytuł językowo i tematycznie wstrząśnięty, ale nie zmieszany, zapowiada opowiastkę zabawną i prześmiewczą. Niech więc tak się dzieje, a wnioski i skojarzenia zależeć będą wyłącznie od czytającego. Czy nożyce się odezwą czy scyzoryk otworzy się w kieszeni czy może będzie ironiczny uśmiech zrozumienia, to już nie moja sprawa.

czytaj dalej
Dystans

Dystans

19 grudnia 2012, 06:12, przez: Agnieszka Czerwińska

Uwielbiam ludzi z dystansem do siebie. Moim zdaniem jest to cecha cudownie odzwierciedlająca akceptacje oraz pokonanie kompleksów. Szczególny deficyt dystansu do siebie posiadają politycy i celebryci, a także wszyscy ci, którzy czują się niedowartościowani. Sama przez większość swojego życia cierpiałam z tego powodu. Niemoc odróżnienia intencji wypowiedzi innych osób, przewrażliwienie na swoim punkcie, branie wszystkich słów do siebie i ich nadinterpretacja.

czytaj dalej
wybierz stronę