Felietony i Porady

Felietony i Porady

Pokusa jest kobietą...

Pokusa jest kobietą...

30 listopada 2012, 06:11, przez: Magdalena Milhoux

"Muśnięcie sukni kobiety czystej daje radość żywszą niż posiadanie kobiety łatwej" Jan Jakub Rousseau

czytaj dalej
Polka spłaca długi

Polka spłaca długi

29 listopada 2012, 08:11, przez: Barbara Mietkowska

Polka jest zadłużona. Prawie 70 proc. kobiet musi uwzględnić w comiesięcznym budżecie spłatę rat: na mieszkanie, samochód, a czasem nawet... na życie. Jak radzimy sobie ze spłatą i czy nie grozi nam wpadnięcie w pętlę zadłużenia – wyjaśnia raport „Polka kupuje świadomie” TNS OBOP oraz Krajowego Rejestru Długów, dotyczący konsumenckich zwyczajów kobiet w Polsce.

czytaj dalej
Skąd wziąć dobry przepis?

Skąd wziąć dobry przepis?

28 listopada 2012, 09:11, przez: Fiolka Najdenowicz

Ostatnio przyjaciółka zadała mi pytanie: „Fiolka, czy ty kupujesz książki kucharskie?” Było mi trudno odpowiedzieć, na to banalnie proste pytanie, gdyż gdy widzę książkę lubianego przeze mnie mistrza kulinarnego – nie wpadam w histerię.

czytaj dalej
Otyłe dziecko – Otyły nastolatek – Otyły dorosły

Otyłe dziecko – Otyły nastolatek – Otyły dorosły

27 listopada 2012, 08:11, przez: Agnieszka Czerwińska

Miałam cudowne dzieciństwo. Dziecko miłości i wpadki czterdziestoletnich rodziców. Córeczka tatusia, maskotka o 18 i 16 lat starszego rodzeństwa. Kochana, dowartościowywana, noszona na rękach. Grubiutka blondyneczka. Nigdy nie usłyszałam od rodziców stwierdzenia, że za dużo jem. Nie odnotowuję w pamięci abym pochłaniała ogromne ilości żywności.

czytaj dalej
Szybki przegląd towarzystwa

Szybki przegląd towarzystwa

26 listopada 2012, 08:11, przez: Jolanta Wąs

Nie jestem na bieżąco z sagą „Zmierzch” - ani w filmie, ani na papierze. I, szczerze mówiąc, nie mam zamiaru być. Ale nie ma też takiej możliwości, żebym nie wiedziała o czym to jest. Wszyscy wiedzą - o wampirach. Temat modny, podobno szczególnie wśród nastoletnich dziewcząt, chociaż trudno uwierzyć, że to tylko one wykupują całe nakłady książek i walą do kina w setkach tysięcy. Zakładam więc, że zainteresowanych wampirami znaleźć można w każdej grupie demograficznej. I bardzo dobrze. Bo w końcu o wampirach można mówić głośno i wykorzystać okazję do załatwienia spraw zawsze odkładanych na później. Więc do roboty!

czytaj dalej
Paryż?

Paryż?

24 listopada 2012, 02:11, przez: Joanna Daniło

Paryż? Wstaję rano, a za oknem Paryż. Wyglądam odsłaniając wypukłą wiatrem firankę, wprost na kameralną uliczkę i prawie widzę siebie zbiegającą do kawiarni na croissant’a i pyszną kawę.

czytaj dalej
Rozbierz się z kompleksów

Rozbierz się z kompleksów

23 listopada 2012, 11:11, przez: Dorota Wróblewska

Koszmarny kolor włosów! Wyglądasz jak świnia. Co za pasztet! Nie dobrze Ci w tym kolorze. Strasznie, idiotycznie, infantylnie. Jesteś wstrętna, brzydka, horror! Jak nie zwariować i kogo się słuchać? Co zrobić z krytyką? Jak odróżnić krytykę od agresji słownej czy złośliwości?

czytaj dalej
Ile jest Indii w Indiach ?

Ile jest Indii w Indiach ?

22 listopada 2012, 09:11, przez: Magdalena Milhoux

Ile jest Indii w Indiach? Żyjemy w wieku, który należy do środków masowego przekazu. Intenet, radio, telewizja , prasa, a nawet literatura, kształtują nasz światopogląd. Poza własną miękką kanapą, albo wygodnym fotelem, nie musimy nigdzie bywać, żeby popatrzeć, poczytać, posłuchać i wyrobić sobie opinię na temat, który nawet nas nie dotyczy.

czytaj dalej
wybierz stronę