Felietony i Porady

Barbara Mietkowska Barbara Mietkowska

 
Sam nie zjesz wszystkiego

Sam nie zjesz wszystkiego

17 grudnia 2016, 10:12

Czarę mojej „osobistej konsumpcyjnej goryczy” przelewają smsy, którymi rozliczne sklepy zapraszają mnie do kupowania wiosenno-letnich pre kolekcji na 2014. Mam ochotę wrzeszczeć: litości!.

czytaj dalej
Kolorowy żywioł nad Wisłą

Kolorowy żywioł nad Wisłą

12 stycznia 2015, 01:01

My Polki bardzo lubimy i cenimy polskie kosmetyki.  Zagranicznym markom trudno konkurować z naszymi.  Z  powodzeniem podbijamy  rynki poza Polską. Świetna jakość, dobra cena, znakomite opakowania – to wszystko ma znaczenie. Ostatnio poznałam w Warszawie młodą Portugalkę, Ritę Amaral, która z niespotykaną odwagą i energią postanowiła podbić serca Polek nowymi, własnymi  markami do makijażu i sposobem ich sprzedaży. Przeprowadziła się do Warszawy, ponieważ pewnego dnia  postanowiła, że zostanie kreatorką,  o której mówi się „twórczyni polskiej marki”. Wszystko co robi, robi u nas na miejscu. Takie świeże spojrzenie  z zewnątrz na polską urodę z całą pewnością dobrze nam zrobi.   

czytaj dalej
Tajemnice kulis Cirque du Soleil

Tajemnice kulis Cirque du Soleil

5 września 2014, 01:09

Wywiad Barbary Mietkowskiej z Heather Reilly-Company Manager – Kooza, która odkrywa tajemnice kulis Cirque du Soleil. 

czytaj dalej
Isabel Marant w H&M

Isabel Marant w H&M

14 listopada 2013, 08:11

Pierwszego dnia sprzedaży sezonowej kolekcji z uznanym logo, do kasy przeciskają się gwiazdy i celebryci, a to dodatkowo nakręca koniunkturę i wszystkich stawia wobec mody na równi.

czytaj dalej
O elegancji i obciachu. Lektura prawie obowiązkowa.

O elegancji i obciachu. Lektura prawie obowiązkowa.

9 października 2013, 10:10

Kiedy kilka miesięcy temu po Warszawie rozeszła się wiadomość, że Tomek Jacyków pisze książkę, niektórym celebrytom przeszły ciarki po plecach. Autor słynie w końcu z ciętych opinii wygłaszanych co najmniej dosadnym językiem.

czytaj dalej
LA MANIA- RECENZJA POKAZU

LA MANIA- RECENZJA POKAZU

11 września 2013, 09:09

Joanna Przetakiewicz zaprezentowała w Teatrze Wielkim swoją najnowszą kolekcję na sezon wionsa/lato 2014. Wieczór z pewnością należał do najbardziej oczekiwanych w branży mody. Wyjątkowe zaproszenia jakich jeszcze nie było, miejsce, obowiązkowe stroje wieczorowe, gwiazdy.

czytaj dalej
Dobry wzór na modę

Dobry wzór na modę

27 sierpnia 2013, 08:08

Ze sklepowych wystaw powoli zaczynają wyglądać zwiastuny jesienno-zimowych kolekcji. Mimo ciekawości nowego sezonu ten widok wcale mnie nie zachwyca.

czytaj dalej
Moda to nie igraszki

Moda to nie igraszki

15 kwietnia 2013, 06:04

Czym może skończyć się noszenie stringów oraz chińskich butów sklejanych bardzo tajemniczym klejem -nawet nie chcecie tego wiedzieć. Ale mimo wszystko, może zbytnio się tym nie przejmujmy. W końcu życie składa się z ryzyka .

czytaj dalej
Jak robić biznes i przeżyć.

Jak robić biznes i przeżyć.

19 lutego 2013, 06:02

Ostatnio ponownie wzięłam udział w spotkaniu z cyklu „Bezpieczna w biznesie” organizowanym pod patronatem Krajowego Rejestru Długów. Chodzę na nie już od dłuższego czasu, bo można się wiele dowiedzieć o prowadzeniu własnego biznesu, zwłaszcza o wszystkich pułapkach jakie czekają na początku. Wiadomo, człowiek najlepiej uczy się na własnych błędach, ale lepiej ograniczyć je do koniecznego minimum.

czytaj dalej
Ósmy cud świata? Suchy szampon!

Ósmy cud świata? Suchy szampon!

2 lutego 2013, 06:02

Odkąd zajmuję się pisaniem o urodzie wszystkie moje koleżanki traktują mnie jak Google. Pewnie dlatego, że z przyczyn zawodowych na temat kosmetyków i zabiegów wiem znacznie więcej niż statystyczny klient perfumerii, czy nawet dobrze zorientowany w temacie czytelnik magazynów dla kobiet.

czytaj dalej
Zajrzyj w dekolt

Zajrzyj w dekolt

29 grudnia 2012, 06:12

Dokonałaś już wyboru karnawałowej kreacji? Świetnie. Pewnie ma duży dekolt z przodu albo na plecach, może spływa z ramion, albo całkiem je odkrywa? Zanim ruszysz na podbój parkietu pomyśl o tym, że pokażesz wszystkim swoje skrywane dotąd pod zimowym ubraniem ciało. Warto zadbać, by było ono w balowej kreacji perfekcyjnie wypielęgnowane i olśniewająco piękne.

czytaj dalej
Czym to pachnie?

Czym to pachnie?

14 grudnia 2012, 06:12

Perfumerie o tej porze roku pękają od natłoku klientów w szwach, bo perfumy to prezent, który chętnie wkładamy innym pod choinkę.

czytaj dalej
Siła czy słabość

Siła czy słabość

6 grudnia 2012, 06:12

W swoim niedawno wydanym poradniku Pokochaj swoje włosy, wybitna stylistka fryzur Jaga Hupało stwierdziła, że włosy to jednocześnie nasza siła i słabość. W tym jednym zdaniu zamyka się istota problemu, z którym my kobiety borykamy się na co dzień. Miałam przyjemność redagować ten poradnik i była to wielce pouczająca przygoda. Choć do niedawna żyłam w przekonaniu, że o włosach wiem naprawdę dużo. Nie zamierzam teraz recenzować tej książki, a jedynie chcę podzielić się najistotniejszymi spostrzeżeniami, które mogą być przydatne w najbliższych zimowych miesiącach.

czytaj dalej
Polka spłaca długi

Polka spłaca długi

29 listopada 2012, 08:11

Polka jest zadłużona. Prawie 70 proc. kobiet musi uwzględnić w comiesięcznym budżecie spłatę rat: na mieszkanie, samochód, a czasem nawet... na życie. Jak radzimy sobie ze spłatą i czy nie grozi nam wpadnięcie w pętlę zadłużenia – wyjaśnia raport „Polka kupuje świadomie” TNS OBOP oraz Krajowego Rejestru Długów, dotyczący konsumenckich zwyczajów kobiet w Polsce.

czytaj dalej
Idzie nowe

Idzie nowe

21 listopada 2012, 12:11

Z ogromną przyjemnością, w imieniu całego zespołu, prezentuję Wam nową szatę graficzną Sophisti.pl.

czytaj dalej