Felietony i Porady

SOPHISTI POLECA SOPHISTI POLECA A Ty jak dbasz o bezpieczeństwo swojego dziecka poza domem?

A Ty jak dbasz o bezpieczeństwo swojego dziecka poza domem?

Nic tak nie sprawia radości jak widok dziecka, które powoli staje się samodzielne. Jednak dopóki tak się nie stanie, otaczamy je troską i opieką. Jesteśmy wyczuleni, na każdy jego grymas i zawsze chcemy zapewnić mu bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Z badań przeprowadzonych przez firmę mySafety wynika, że 68% ankietowanych rodziców po wyjściu z domu nie spuszcza dziecka z oka.

Dzieci to mali odkrywcy – musimy o tym pamiętać wybierając się z nimi na spacer po parku, krótką wycieczkę do zoo, czy muzeum, a nawet podczas wyjścia na zakupy.  Kolorowy kamyk, przebiegająca wiewiórka, pstrokate opakowanie zabawki, a nawet dźwięk dobiegający z przymierzalni obok, może skutecznie przykuć uwagę malca, który zniknie nam z oczu zwabiony nieznanymi mu dotąd bodźcami. Aby uniknąć takich stresujących, nie tylko dla rodzica sytuacji, warto zabezpieczyć się na ich wypadek.

Najprostszą metodą jest nauczenie dziecka podstawowych danych, tak by w przypadku zgubienia potrafiło powiedzieć jak się nazywa, gdzie mieszka. Świetną alternatywą dla młodszych dzieci może być także bransoletka mySafety, z wygrawerowanym numerem telefonu, pod który może zadzwonić osoba, która odnajdzie zgubionego malca. Zdecydowana większość rodziców, woli jednak gdy dziecko zawsze zostaje w zasięgu ręki. Jeśli nasi mali towarzysze są zbyt ciekawi świata, można pokusić się o specjalne szelki, które utrzymają nasze pociechy blisko nas. Z raportu mySafety wynika, że 16% ankietowanych rodziców, z obawy przed utraceniem dziecka z oczu, ubiera je w barwne, „rzucające się w oczy” ubrania. Dzięki temu, dziecko jest charakterystyczne i łatwiej wyłapiemy je w tłumie.

Pamiętajmy, że każde wyjście z domu, to dla dziecka przygoda. Zadbajmy o to, aby była ona zarówno przyjemna jak i bezpieczna dla naszego małego odkrywcy.

0
zdjęć
w galerii

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !