Felietony i Porady

Urszula Ptak-Małysiak Urszula Ptak-Małysiak
Urszula Ptak-Małysiak Ponad 20 lat zarządzania sprzedażą i ludźmi. Głównie związana z branż IT. I choć z wykształcenia jest fizykiem, jej pasją jest sukces. Jak go odnieść, jak żyć z poczuciem szczęścia i dlaczego dla jednych to oczywiste a drugim mimo wszystko nie jest dane? Od 6 lat prowadzi szkolenia, wykłady i doradza jako mentor ludziom, którzy chcą rozwijać swoją skuteczność, jak odnosić sukcesy, robić karierę, spełniać swoje marzenia. Lubi dzielić się wiedzą, doświadczeniem jak żyć bardziej skutecznie w każdej formie, także pisząc.

 
Guma do żucia dla mózgu.

Guma do żucia dla mózgu.

7 listopada 2016, 05:11

Nie lubię mieć na głowie za dużo spraw ważnych i pilnych. To zawsze stresuje, wprowadza napięcie i dekoncentruje, powoduje że kontrola nad swoim życiem i priorytetami wymyka mi się. Oddaje ją we władanie pilności.  A ja chcę działać bardziej skutecznie. Wiem, ze skuteczność wymaga koncentracji na najważniejszych priorytetach, działań skupionych na wyznaczonych celach,  twórczego odpoczynku. Często tak macie?

czytaj dalej
Nasze życie zaczyna się w naszej głowie.

Nasze życie zaczyna się w naszej głowie.

27 lipca 2016, 08:07

Każdy z nas ma prawo dokonywania wyboru i dokonujemy ich każdego dnia na każdym kroku. Bo nawet kiedy nie wybieramy to też wybieramy.

czytaj dalej
24 godziny dla każdego

24 godziny dla każdego

22 lipca 2016, 09:07

Każdy z nas dostaje codziennie taki sam dar – 24 godziny życia. Każdy z nas traktuje ten dar inaczej. Jedni jak karę, którą trzeba przetrwać, drudzy jak zabawkę z którą nie wiedzą co robić, a jeszcze inni jak szansę na szczęście.  A Ty? 

czytaj dalej
Świadectwo, czyli cała prawda na koniec roku.

Świadectwo, czyli cała prawda na koniec roku.

26 czerwca 2015, 08:06

Ktoś mi zadał pytanie :jak nie zabić dziecka za złe świadectwo przyniesione ze szkoły?”. Zaskoczona pytaniem zamilkłam na dłuższą chwilę.A potem przyszła refleksja. Co w tym pytaniu jest nie tak?

czytaj dalej