Felietony i Porady

Dali kontra Warhol - wystawa prac artystów w Warszawie

Dodano 17 kwietnia 2017 02:04, przez Katarzyna Frąckowiak
Dali kontra Warhol - wystawa prac artystów w Warszawie

Dali kontra Warhol. 

Surrealizm vs pop-art.

Co czeka nas na wyjątkowej wystawie w Pałacu Kultury i Sztuki?

Wystawa "Dali kontra Warhol" to kolejna, po "Titanic The Exhibition", ekspozycja, która pojawi się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. To ponad 120 oryginalnych prac  starannie wyselekcjonowanych z prywatnych kolekcji i fundacji sztuki. Organizatorzy  wydarzenia podkreślają, że wiele z przywiezionych dzieł Warhola i Dalego nigdy nie było pokazywanych w Polsce. Zestawienie obu artystów nie jest przypadkowe. Obydwaj mieli zdolność do szokowania, przekraczania granic, ale łączyła ich także miłość do sławy i pieniędzy. To właśnie od banknotów rozpoczynamy podróż po wystawie. Przekroczymy próg ekspozycji, wchodząc przez symboliczną bramę z wirującymi banknotami. Kolejnych sale i bramy to - Brama Marylin Monroe, Sala Pop Kina nawiązująca do ikonicznych filmów Salvadora i Andy’ego. Elementem wystawy, którego nie można pominąć, są rzędy popiersi z perukami Warhola i wąsami Dalego.

Dla miłośników muzyki prawdziwą perełką jest pozyskana od prywatnego kolekcjonera, unikatowa i wcześniej nieprezentowana kolekcja oryginalnych okładek płyt wielu zespołów współpracujących z Andym, m.in. Rolling Stones czy Velvet Underground. Wystawę kończy spektakularna Brama Chupa Chups, do których opakowanie zaprojektował Dali.

Ekspozycja prezentuje najważniejsze i największe dzieła obu artystów. Nie sposób zebrać w jednym miejscu całej ich twórczości. „Dali kontra Warhol – sztuka, muzyka, film" pokazuje tworców wyrastających z ram swoich czasów. 

Wystawę będzie można oglądać od 22 kwietnia do 7 października, natomiast bilety kupimy na www.dalikontrawarhol.pl oraz www.ekobilet.pl. Rezerwacji dla szkół można dokonać pod adresem: rezerwacje@dalikontrawarhol.pl

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !