Felietony i Porady

"England is mine" - zwiastun filmu biograficznego o Morrisseyu

Dodano 6 lipca 2017 04:07, przez Katarzyna Frąckowiak
"England is mine" - zwiastun filmu biograficznego o Morrisseyu

Morrissey, a właściwie Steven Patrick Morrissey. Wiele słów można napisać o tym artyście. Wielu fanów niemalże go czci, inni wprost nienawidzą. Niezaprzeczalnie jest to jednak jedna z najważniejszych postaci muzyki brytyjskiej. Wokalista, autor tekstów, lider zespołu The Smiths, już dzisiaj jest ikoną nie tylko alternatywy, ale też i stylu.

Wkrótce do kin trafi nieautoryzowana biografia artysty zatytułowana „England Is Mine”.  Scenariusz skupia się na początkach działalności muzycznej Morrisseya. Opowiada o latach dorastania, o jego chorobliwej wręcz wrażliwości. Film kończy się w momencie, kiedy muzyk poznaje Johnny'ego Marra, współzałożyciela The Smiths.

W postać legendarnego muzyka wcielił się mało znany aktor Jack Lowden (zagrał między innymi w “Wojna i pokój”, “Wolf Hall”, “Dzwony Wojny”). Przyjaciółkę Morrisseya i artystkę Linder Sterling zagrała Jessica Brown Findlay (zagrała między innymi w “Zimowa opowieść”, “Downton Abbey”, “Klub dla wybrańców”). Za reżyserię odpowiedzialny jest Mark Gill, natomiast produkcję Orian Williams, współtwórca głośnego filmu „Control”.

Film premierowo został pokazany 2 lipca na Festiwalu Filmowym w Edynburgu, a w kinach będzie można go obejrzeć od 4 sierpnia.

Do sieci trafił właśnie pierwszy zwiastun „England Is Mine”, do obejrzenia którego serdecznie zapraszamy.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !