Felietony i Porady

Singiel promujący nową płytę Dawida Podsiadło

Dodano 7 czerwca 2018 03:06, przez Kasia Frąckowiak
Singiel promujący nową płytę Dawida Podsiadło

Po trzech latach Dawid Podsiadło wraca z nową płytą. Zaprezentował nowy singiel, który jest zapowiedzią jego trzeciego solowego albumu. 

Jakiś czas temu zapowiedział przerwę od muzyki. ”Potrzebowałem poczuć, że moje życie należy do mnie” - mówił wtedy. Dzisiaj po rocznej przerwie, kiedy to pracował nad nową płytą, ponownie możemy go usłyszeć. To długo oczekiwany powrót jedynego polskiego wykonawcy, któremu przez ostatnie 15 lat udało się zdobyć dwukrotnie "diamentową płytę” przyznawaną za sprzedaż min. 150 tysięcy egzemplarzy („Comfort and Happiness" oraz "Annoyance and Disappointment" z 2015 roku).

"Małomiasteczkowy”, bo taki tytuł ma singiel Podsiadło, w ciągu kilku godzin po publikacji miał 70 tysięcy odtworzeń, a liczba ta błyskawicznie rośnie.

Nowa piosenka Dawida Podsiadły, „Małomiasteczkowy” wydaje się być hołdem dla małych miast, których mieszkańcy są szczerzy i prawdziwi, co kontrastuje ze sztucznością życia wielkich aglomeracji. Muzyk w tekście zwrócił także uwagę na zanieczyszczenia, które są plagą polskich metropolii.

„To utwór o przełamywaniu barier, wstydu i szukaniu miejsca w nowej rzeczywistości. Nie mam tu żadnych wniosków. Mam za to wiele spostrzeżeń i przemyśleń, ale jestem jeszcze parę kroków od krytykowania czegokolwiek. Na pewno w niektórych momentach przemawia przeze mnie zazdrość, odzywają się jakieś skamieniałe kompleksy, o których istnieniu przez długi czas nie wiedziałem. To zazdrość o swojego rodzaju beztroskę i – w zależności od perspektywy – albo głupotę, albo odwagę” - tłumaczy wokalista.

Autorem teledysku do "Małomiasteczkowego" jest Tomasz Bagiński 

„Dla mnie to tekst o wykorzenieniu, oderwaniu od źródeł, o doświadczeniu wielu współczesnych Polaków z paru ostatnich pokoleń, związanym z przeprowadzką z rodzinnych stron. Czasem jest to przeprowadzka do większego miasta, czasem do innego kraju. Na zawsze pozostaje w nas pytanie – co by się stało, gdybyśmy zostali. Ciekawe dla mnie jest to, że piosenka nie odpowiada jednoznacznie na to pytanie. Przeprowadzka jako taka nie jest ‘zła’ lub ‘dobra’. Przyszłości jakie nas czekają w różnych miejscach są po prostu inne. Nigdy już nie będziemy ‘w domu’, ale żyjemy, przyjmujemy się w nowych miejscach” - powiedział portalowi EskaRock.pl, Tomasz Bagiński.

Zapraszamy do posłuchania nowej piosenki Dawida Podsiadło.

Z niecierpliwością czekamy na jego nową płytę i towarzyszącą temu wydarzeniu trasę koncertową. Dawid Podsiadło wystąpi na tegorocznej edycji Open'er Festival. Zagra w Gdyni 7 lipca 2018r.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !