Felietony i Porady

Ludzie

Ludzie

Oly. powraca z nowym singlem

18 czerwca 2018, 03:06

Singiel, zatytułowany „Mapa naszych miejsc” zapowiada drugi album Oly.   więcej »

Minęła 20. rocznica śmierci Tony'ego Halika, powstaje film o podróżniku
22 maja 2018, 03:05

„Dolecieć tam, gdzie nikt nie doleciał”  „Zawsze starałem się w życiu osiągnąć to, co niemożliwe. We wszystkich reportażach, we wszystkich przygodach starałem się dolecieć tam, gdzie nikt nie doleciał. Postawić nogę tam, gdzie nikt jej nie postawił. Zrobić to, czego nikt nie zrobił” – powiedział w 1996 roku Tony Halik podczas wywiadu w Polskim Radiu. Halik jest jedną z tych osób, które słowa zamieniały w czyny, zaś fascynujące przygody w równie ciekawe filmy dokumentalne.  Teraz, 20 lat po jego śmierci (zm. 23 maja 1998 roku), rozpoczęły się prace nad filmem „Tony Halik. Urodzony dla przygody”, który w drugiej połowie 2019 roku trafi do kin.       więcej »

Jaga Hupało x TFH Koncept – artystyczny performance  w Kamienicy Wedla, w ramach Nocy Muzeów
16 maja 2018, 02:05

Performance Jaga Hupało x TFH Koncept inspirowany jest kultową baśnią o Roszpunce Braci Grimm, której symbolem są bardzo długie i piękne włosy. W baśni włosy stanowią metaforę czasu, uwięzienia, miłości i równocześnie wolności.  19 maja, w samo południe zjawiskowa postać stanie w oknie pierwszego piętra zabytkowej Kamienicy Wedla w centrum Warszawy. Jej włosy w zaskakujący sposób wchodzić będą w relację z otoczeniem. Designerka fryzur Jaga Hupało będzie na żywo reinterpretować znaczenie znanej wszystkim w naszej kulturze opowieści. Co się wydarzy? Zobaczcie sami. więcej »

David Bowie uhonorowany przez nowojorską stację metra
1 maja 2018, 03:05

Davida Bowiego nikomu nie trzeba przedstawiać. To prawdziwa ikona popkultury. Zmarł w 2016 roku, ale nawet na moment jego popularność nie zmalała. Wręcz przeciwnie. Fani na każdym kroku i w najdziwniejsze sposoby składają mu hold.    więcej »

 
Nowy singiel Kasi Nosowskiej
26 kwietnia 2018, 03:04

Hey zawiesili działalność już jakiś czas temu. Jednak Kasia Nosowska nie daje o sobie zapomnieć i ciągle nas zaskakuje. Hitem Instagrama są jej absurdalne, prześmiewcze filmiki. Już niedługo na księgarnianych półkach znajdziemy jej książkę „A ja żem jej powiedziała". Nawiązuje ona do twórczości Instagramowej wokalistki.     więcej »

Projekt "Visual Love Letter to South America"
27 marca 2018, 03:03

Ameryka Poludniowa to jeden z najpiękniejszych regionów świata, gdzie widoki zachwycają i często się zmieniają. Właśnie tam w kolejną podróż wybrał się w Kevin Faingnaert. To niezależny belgijski fotograf, który dokumentuje swoje podróże dla różnych czasopism. Pasjonuje go świat i jego mieszkańcy. Wędruje do odległych dziewiczych miejsc. Na swoich zdjęciach stara się pokazać przywiązanie małych społeczności do swoich korzeni. Faingnaert przedstawia klimat panujący w każdym przez niego odwiedzonym miejscu.    więcej »

Inspiracje rodzą się ze spotkań ludzi – rozmowa z Ewą Rachoń
15 marca 2018, 07:03

W dniach 21-24 marca 2018 r. odbędzie się w Gdańsku 25. edycja Międzynarodowych Targów Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich AMBERIF. Minione 25 lat podsumowuje Ewa Rachoń, wieloletni dyrektor projektu.   więcej »

 
W Poznaniu powstanie ulica Grzegorza Ciechowskiego
2 lutego 2018, 03:02

Grzegorz Ciechowski był założycielem jednego z najpopularniejszych zespołów w latach 90. – Republika. Poeta, kompozytor, producent, który wylansował takie hity, jak choćby „Nie pytaj o Polskę”, „Mamona” czy też „Raz na milion”. Był jednym z najważniejszych polskich muzyków w historii. Solo występował jako Obywatel G.C. czy Grzegorz z Ciechowa. To on jako jeden z pierwszych artystów z Polski połączył folklor z muzyką rozrywkową, czego przykładem był hit "Piejo kury piejo". Współpracował m.in. z Justyną Steczkowską oraz Kasią Kowalską.   więcej »

Blondey McCoy stworzył bożonarodzeniowe murale dla Burberry
27 listopada 2017, 02:11

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia brytyjski dom mody Burberry nawiązał współpracę z 20-letnim ulicznym artystą. Blondey McCoy tworzy murale i uwielbia jazdę na deskorolce. Na czym polega ta współpraca? Otóż McCoy stworzył serię trzech murali dla Burberry, które publicznie zostaną zaprezentowane pd koniec tego roku w Nowym Jorku, na Manhattanie.  więcej »

Poznajcie Camille Gottlieb, wnuczkę Grace Kelly
12 listopada 2017, 02:11

W 1998 roku córka Grace Kelly, Stéphanie, księżniczka Monako, urodziła trzecie dziecko, Camille. W jej akcie urodzenia brakowało jednak nazwiska ojca. Plotkom nie było końca. Podejrzewano, że ojcem Camille jest ochroniarz księżniczki, Jean-Raymond Gottlieb. Oznaczało to, że nowonarodzona dziewczynka nie będzie mogła zasiąść na tronie Księstwa Monako.      więcej »

 
Kto odszedł w minionym roku
31 października 2017, 03:10

Dzień Wszystkich Świętych to taki dzień, kiedy wspominamy tych, którzy odeszli.   więcej »

Co księża robią w wolnym czasie?
27 października 2017, 02:10

Ksiądz to osoba, która w powszechnym wyobrażeniu jest bardzo poważna. Ksiądz to osoba, którą na co dzień widzimy w sutannie w kościele.    Czy zastanawiamy się, jacy księża są i co robią w życiu prywatnym?   więcej »

POD LUPĄ DW-Kim jest Anna Dello Russo
21 października 2017, 03:10

Anna Dello Russo w świecie mody zna każdy, ale nie każdy wie czym się zajmuje.  Jest to dość wyrazista postać, o której wciąż niewiele wiadomo. Kim jest Anna Dello Russo? Co robi? Jaki ma styl? Jaki ma styl i czy go posiada? więcej »

 
wybierz stronę