Felietony i Porady

Mirella von Chrupek z projektem Dino Bambino

Dodano 16 sierpnia 2018 03:08, przez Kasia Tilda Frąckowiak
Mirella von Chrupek z projektem Dino Bambino

Mirella von Chrupek to młoda kobieta tworząca niesamowitą sztukę. Jej wyjątkowe poczucie estetyki skupia na sobie uwagę każdego z nas.

Przez blisko trzy lata przy najbardziej charakterystycznej ulicy Warszawy prowadziła uliczną galerię Gablotka. Ulica Mokotowska jest pełna starych, zaniedbanych kamienic, które łączą się z nowoczesną architekturą. Mnóstwo pędzących ludzi, sklepy, przystanki autobusowe i tramwajowe. I gdzieś w tym wielkomiejskim chaosie, przy ulicy Marszałkowskiej 41, wisi niewielka Gablotka, na którą jak się spojrzy, to od razu świat na chwilę staje w miejscu.

Ostatni projekt Mirelli von Chrupek nosi nazwę Dino Bambino. Rok temu Mirella powołała do życia jedną z bohaterek Gablotki uroczą dinozaurkę Dino Bambino, która występuje w formie figurki. O jej przygodach w wielkim mieście możemy poczytać w nowej książce pt "Dino Bambino". Jest to książka opowiadająca historię bardzo eleganckiej dinozaurki. Pewnego dnia wraz ze swoją panią wybiera się na wycieczkę do zoo. Nieszczęśliwy wypadek powoduje, że Dino gubi się, wypadając z tramwaju. Czy odnajdzie się w wielkim, zatłoczonym i nieznanym mieście? Kogo tam spotka? To opowieść zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Pokazuje, że nawet najbardziej przykra historia może dać nam siłę, a pozornie słabe istoty okazują się w rzeczywistości dzielne. Za tekst odpowiedzialna jest Sylwia Chutnik, jednak to Mirella von Chrupek jest pomysłodawczynią projektu, jak i autorką zdjęć.

Humor Sylwii Chutnik, fantazja Mirelli von Chrupek oraz wyczucie stylu Ani Niemerko (opracowanie graficzne) przenoszą nas do zaskakującego i uroczego mikro świata Dino Bambino i jej przyjaciół.

Na Instagramie Mirelli von Chrupek znajdziemy całą masę przepięknych prac artystki oraz gadżetów związanych z Dino Bambino. Instagram Mirelli von Chrupek to kolorowy i magiczny świat, w których bezgranicznie przepadniecie. 

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !