Felietony i Porady

Björk zainspirowała londyńskiego projektanta do stworzenia kolekcji mebli

Dodano 27 kwietnia 2017 02:04, przez Katarzyna Frąckowiak
Björk zainspirowała londyńskiego projektanta do stworzenia kolekcji mebli

Björk to islandzka piosenkarka, której muzykę, a zwłaszcza jej styl zna chyba większość z nas. Tym razem nie będziemy pisali o jej twórczości. Poza tym, że zdobyła fanów na całym świecie, artystka stała się także inspiracją dla wielu projektantów.  

Jednym z nich jest Klaus Haapaniemi, artysta i designer pochodzący z Finlandii. Znany jest przede wszystkim z grafik i ilustracji inspirowanych fińskim folklorem. Przeniósł się do Londynu i od roku 2010 pracuje we własnym studio Klaus Haapaniemi & Co. Znany jest również ze współpracy z marką Iittala, dla której tworzył kolekcje naczyń Taika.

Islandzka piosenkarka poprosiła Haapaniemiego o zaprojektowanie wyposażenia swojego domu.

To właśnie Björk zainspirowała projektanta do stworzenia nowej kolekcji mebli i tkanin o nazwie Black Lake. Wzory zostały narysowane na podstawie jej opowieści o Islandzkim krajobrazie oraz lawendowych polach w pobliżu jej domu. Projektant starał się te wszystkie pejzaże przenieść do wnętrza domu. Namalował tajemnicze kwiaty, nietypowe rośliny, lilie wodne oraz niezwykłe kamienie. Tak powstał wzór o nazwie Black Lake. Takim wzorem ozdobił dywan oraz pokrycie tapicerki sofy, które trafią do domu Björk. Sofa ozdobiona jest także ręcznie rzeźbioną ramą. Oparcie, podłokietniki oraz nogi zostały pokryte delikatnym grawerunkiem. Konstrukcja kanapy to dzieło fińskiego studia Nikari, gobeliny zostały utkane w Bristolu, a dywan wydrukowano na wełnie w Holandii. 

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !