Felietony i Porady

Apple przedstawia HomePod

Dodano 7 czerwca 2017 02:06, przez Katarzyna Frąckowiak
Apple przedstawia HomePod

Apple to chyba najbardziej znana na świecie amerykańska korporacja zajmująca się projektowaniem i produkcją elektroniki użytkowej, oprogramowania i komputerów osobistych.

Na konferencji WWDC 2017 firma zaprezentowała zupełnie nowe urządzenie w swoim katalogu o nazwie HomePod. To prawdopodobnie najbardziej zaawansowany inteligentny bezprzewodowy głośnik na rynku.

“Apple zrewolucjonizowało sposób słuchania muzyki na odtwarzaczach przenośnych, dzięki iPodowi. Teraz HomePod ma odmienić sposób odbioru muzyki z przenośnego głośnika w domu”, opowiada Philip Schiller.

HomePod ma wysokiej jakości głośnik niskotonowy i aż siedem wysokotowanych. Każdy z nich ma osobny wzmacniacz. Poza tym urządzenie ma sześć mikrofonów. Jest w stanie dostosowywać dźwięk na podstawie pomieszczenia.

Aby wszystkie głośniki brzmiały jak najlepiej, Apple umieściło w swoim głośniku procesor Apple A8, odpowiedzialny m.in. za przetwarzanie DSP, tworzenie indywidualnych wiązek dźwięku, czy też wielokanałową redukcję pogłosu. Głośnik wspiera także technologię AirPlay 2 i w ten sposób może na przykład komunikować się z innymi głośnikami porozstawianymi w domu.

To także personalny asystent, mówiący głosem dobrze znanej nam Siri. Jak w przypadku innych tego typu produktów, Siri nie tylko puści muzykę, ale poinformuje także o pogodzie oraz podpowie, jak najszybciej dotrzeć do pracy. Na tym oczywiście nie koniec. Siri potrafi też odpowiadać na pytania z wiedzy ogólnej, ustawić budzik czy poinformować o najświeższych wiadomościach, a nawet przetłumaczy zdania z innych języków.

HomePod zachwyca minimalistycznym designem. Urządzenie ma wymiary 172 x 142 mm i waży 2,5 kg. Pojawi się na terenie Stanów Zjednoczonych, Australii i w Wielkiej Brytanii, a jego cena wyniesie 349$. 

Urządzenie trafi do sprzedaży dopiero pod koniec tego roku i na razie niestety nie do Polski.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !