Felietony i Porady

Nokia 3310 powraca!

Dodano 15 marca 2017 03:03, przez Katarzyna Frąckowiak
Nokia 3310 powraca!

W roku 2000 fińska marka wypuściła na rynek Nokię 3310. Na świecie sprzedało się około 126 mln egzemplarzy tych telefonów. Dla porównania Apple sprzedał do tej pory miliard swoich smartfonów. Nokia 3310 nie posiadała GPS, kolorowego ani dotykowego wyświetlacza, mp3, internetu, czytnika linii papilarnych czy bezprzewodowego ładowania, ale za to miała baterię, która wystarczała na tydzień. Oferowała poza tym takie atrakcje jak: kompozytor dzwonków, książka telefoniczna na 100 kontaktów, wygaszacz ekranu, sześć indywidualnych profili, zegar, kalkulator, kalendarz i gry, a w tym najbardziej popularny ,,Snake", a także wymienne obudowy. Wygląda na to, że prostota wygrała.
Z biegiem czasu Nokia robiła się coraz bardziej popularna, jednak konkurencyjne firmy nie zostawały w tyle, a wręcz technologicznie wyprzedziły fińską markę. Sprzedaż znacznie zmalała, a Nokia od lat nie wyprodukowała przełomowego telefonu.
Po 17 latach Nokia 3310 powróciła w odświeżonej wersji z dodatkowymi elementami, bez których współczesny telefon nie mógłby istnieć.
Urządzenie będzie dostępne w 4 wersjach kolorystycznych: czerwonej, żółtej, czarnej oraz szarej.
Wyświetlacz powiększono do 2,4" i zwiększono mu rozdzielczość do 320 na 240 pikseli. Ładowanie urządzenia, jak i łączność z komputerem, zapewni port microUSB. Nokia 3310 wyposażona będzie również w skromny, 2 megapikselowy aparat, odtwarzacz MP3 i Radio FM, a także łączność Bluetooth 3.0. Producent zapewnia, że dzięki niskiemu zużyciu energii, możemy liczyć na bardzo długi czas pracy na jednym ładowaniu, około 22 godzin ciągłych rozmów i nawet miesiąc pracy w trybie czuwania. Niestety Nokia 3310 nie zostanie wyposażona w bardziej zaawansowane funkcje, ale znajdziemy na niej przeglądarkę internetową Opera no i oczywiście, co jest bardzo ważne dla koneserów tego telefonu pojawi się odświeżona wersja uwielbianej przez właścicieli gry Snake.
Cena nowej Nokii 3310 powinna zadowolić klientów również w Polsce. Telefon ma kosztować około 250 zł.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !