Felietony i Porady

Kolekcja na jesień-zimę 2018/19 marki Elementy

Dodano 27 września 2018 03:09, przez Kasia Tilda Frąckowiak
Kolekcja na jesień-zimę 2018/19 marki Elementy

Kształty pojawiające się zarówno w kampanii, jak też składające się na dane kroje ubrań. Niby proste, jak zawsze, ale jednak w nowoczesnym wydaniu. Precyzyjne w formie i wykonaniu. I kolorowe! Głęboka, butelkowa zieleń, nasycona czerwień, szminkowy, brudny róż i gołębi szary. To tonacje, które grają główne role, wyróżniając klasyczne projekty kolekcji jesień-zima 2018/19 marki Elementy. 

Kolorowe kształty pojawiają się już w identyfikacji wizualnej marki. Ich autorką jest ilustratorka Natalia Kotkowska. To one finalnie stały się tłem i scenografią sesji zdjęciowej flagowych projektów na ten sezon. I to one inspirują projektantkę marki, Martę Garbińską-Włodarczyk, do tworzenia prostych i klasycznych krojów, nieco związanych z geometrią. - Każde ubranie, które projektuję, zaczyna się od kształtu. Wycinam poszczególnie części, które składają się w całość. Są jak puzzle - od razu widać, czy elementy do siebie pasują. Dlatego w tym sezonie te kształty stały się motywem przewodnim kampanii wizerunkowej. Do tego są kolorowe, jak nasze materiały na jesień i zimę - mówi Marta Garbińska-Włodarczyk.

Butelkowa zieleń w macie i połysku, żywa, nasycona czerwień, szminkowy, brudny róż, jasny beż, ciemna kawa cappuccino czy gołębi szary - te kolory wyróżniają oraz nadają ton prostym i klasycznym krojom marki. Bo Elementy proponują ponadczasowe krawiectwo, alternatywę dla „sieciówek”. Dlatego bliżej im do tradycyjnego rzemiosła aniżeli szybkiej mody. Hołdują powrotowi do dokładności, precyzji formy i wykonania. - Nie gonimy za trendami. Wiele projektów jest z nami przez kilka sezonów. Udoskonalmy krój, zmieniamy tkaninę czy kolor, jednak model pozostaje ten sam. Obserwuję, co lubią nasze Klientki, w których krojach czują się dobrze. Projektowanie w naszym przypadku trwa cały rok. Ciągle dołączamy nowe modele do kolekcji - mówi Marta Garbińska-Włodarczyk. 

Na jesień i zimę Elementy proponują przede wszystkim płaszcze. Bo to właśnie w ich projektowaniu Marta czuje łatwość tworzenia. - Niezmiennie lubię krój oversize oraz długość za łydkę. Chociaż sama jestem niska i teoretycznie powinnam nosić krótkie płaszcze, to jednak lepiej czuję się w tych dłuższych. Zawsze wyglądają stylowo! Dlatego na tę jesień zaprojektowałam beżowy bawełniany New Wave, oversizowy trencz Gala z wielkim kołnierzem oraz jego lżejszą ortalionową wersję w miedzi. Dodatkowo pojawia się nowy trencz Oslo, w jasnoszarym i złotym kolorze. To zdecydowanie mój faworyt - mówi Marta. Ale oprócz płaszczy w kolekcji pojawią się także sukienki, koszule, kombinezony oraz spodnie. Ubrania są szyte z naturalnych tkanin, takich jak wiskoza, bawełna, tencel czy 100% wełna. Ta ostatnia pochodzi od polskiego producenta, wiskoza natomiast z Hiszpanii, a tencel z Holandii. 

Kampanię marki na jesień-zimę 2018/19 przygotowali: 

Fotograf: Maciej Nowak

Asystent fotografa: Maciej Michrowski

Make-up i włosy: Anna Słowińska

Modelka: Nancy/AS Management

Koncepcja, stylizacje i scenografia: Natalia Kotkowska

Konsultacja artystyczna: Weronika Rygiel

Wykonanie scenografii: Monika Zgoda

***

Elementy to polska marka ubrań założona w 2015 roku przez Martę Garbińską-Włodarczyk i Bartosza Ladrę. W tym samym czasie, wraz z zaprzyjaźnionym brandem Balagan, powołali oni także Transparent Shopping Collective. Swoją działalność opierają o trzy główne filary: przejrzystość cen, transparentność produkcji oraz kapitał społeczny. Tworzą ponadczasową modę, będąc alternatywą dla „sieciówek”. Proponują proste i klasyczne projekty z jakościowych materiałów, precyzyjnie skrojone i wykonane. Bliżej im do tradycyjnego rzemiosła aniżeli typowej marki modowej. Prowadzą pracownię na warszawskiej Pradze, a także flagowy sklep w Domu Handlowym Mysia 3. We Wrocławiu działa natomiast Elementy Studio, które w Centrum Handlowym Renoma przy ul. Świdnickiej 40 skupia kilka polskich marek. Łączą je proste, ale przemyślane projekty, rzemieślnicza praca i lokalna produkcja. https://elementywear.com

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !