Felietony i Porady

W Skrócie

W Skrócie

Czas na taras!

12 marca 2019, 03:03

Wiosenne poranki z filiżanką kawy, w promieniach budzącego się słońca, pogawędki z przyjaciółmi na sofie, leniwe popołudnia na wygodnym fotelu… Po kilku miesiącach zimy w naszym klimacie odczuwamy silną potrzebę przeniesienia się na zewnątrz, a salon pod chmurką idealnie wpisuje się w modny trend urban gardening. Osłonięty przed ciekawskimi spojrzeniami, dzięki odpowiednim meblom stanie się miejską enklawą, skupiającą życie towarzyskie do późnej jesieni.   więcej »

Kolekcja KOPI na sezon jesień/zima 2018
12 listopada 2018, 03:11

Niedawno odbyła się prezentacja nowej kolekcji i promującej ją kampanii marki KOPI. Tym razem motywem przewodnim swoich projektów Natalia Kopiszka uczyniła polski bursztyn – w nowej, współczesnej odsłonie.   więcej »

Kwiatowy Shazam, aplikacja do wyszukiwania nazw roślin
21 października 2018, 03:10

Staliście kiedyś na łące, w parku czy kwiaciarni i zastanawialiście się, jak nazywa się roślina, którą przed sobą widzicie?     więcej »

Kajo Jewels - wyjątkowa biżuteria
8 października 2018, 03:10

KAJO Jewels to butik online pełen pięknej biżuterii, dodatków i codziennych inspiracji. Pomysł na markę narodził się w Finlandii, a nazwa pochodzi właśnie z języka fińskiego. KAJO oznacza po fińsku blask, a blask jest dla nas esencją stylu.   więcej »

 
Twoja osobista mapa nieba
4 października 2018, 02:10

Niektórzy ludzie nie zwracają na nie uwagi, inni wręcz chodzą cały czas z podniesioną głową. O czym mowa? Oczywiście o gwiezdnym niebie.    więcej »

Nowe trendy w świecie kolorowania
13 września 2018, 03:09

Kolorowanki antystresowe dla dorosłych najpierw podbiły serca mieszkańców Europy Zachodniej i USA, a kilka lat temu zagościły w polskich domach. Fala zainteresowania nową formą spędzania wolnego czasu i osobistego rozwoju nie jest już tak gwałtowna, za to rozlewa się bardzo szeroko, wypełniając różnorodne nisze.   więcej »

Czy ekologiczne kubki KeepCup zrewolucjonizują świat?
4 września 2018, 03:09

Od dłuższego czasu panuje moda na bycie eko. W internecie krążą spoty reklamowe dotyczące plastiku i słomek. Nie jest w dobrym tonie pokazać się na mieście nawet z papierowym kubkiem kawy. Fajnie jest mieć własny, wielokrotnego użytku. O co chodzi?   więcej »

 
PANTONE The Game -  gra w kolory od Pantone
29 sierpnia 2018, 03:08

Pantone to amerykańskie przedsiębiorstwo, które opracowało i wydało swoją unikatową skalę kolorów, która stanowi wzorzec barw nazwany Skalą Pantone.   więcej »

Powrót polskiego wzornictwa z PRL-u
16 sierpnia 2018, 03:08

Polskie wzornictwo w latach 70. było niedoceniane. Mimo dobrej jakości i niskiej ceny szklane przedmioty nie były chętnie kupowane przez Polaków.   więcej »

Stroje plażowe na różne typy sylwetek
6 sierpnia 2018, 03:08

Wybór stroju plażowego bywa dla wielu kobiet trudnym zadaniem. To moment, kiedy na jaw wychodzą wszystkie kompleksy związane z sylwetką. Kiedy widzimy się w samym kostiumie, a co gorsza, mamy się w nim pokazać na plaży czy nad basenem, zauważamy wszystkie mankamenty swojego wyglądu i zastanawiamy się jak je zatuszować, niekoniecznie za pomocą pareo. Marka GATTA podpowiada jaki fason stroju kąpielowego będzie idealny dla danej sylwetki. więcej »

 
5 niezawodnych sposobów na dobry start każdego dnia
25 lipca 2018, 03:07

Utarło się, że od tego którą nogą wstaniemy, zależy cały nasz dzień. Jednak o tym jak rozpoczniemy poranek, decydujemy sami. Wymówki w stylu „wstałem lewą nogą”, mogą bowiem zadziałać jak fatum i sprawić, że do wieczora będzie nam towarzyszyć zły humor. Co więc zrobić, aby każdy dzień miał dobry start, sprawdziła marka sleepless in Warsaw. więcej »

Kampania maszynek do golenia, która pokazuje włosy
1 lipca 2018, 03:07

Amerykańska marka Billie promuje maszynki do golenia w dość nietypowy sposób. Od 100 lat reklamy maszynek i golarek dla kobiet nie pokazują kobiecych włosów. Marka Billie postanowiła to zmienić. Jako pierwsza stworzyła nowy spot "Project Body Hair" oraz sesje, w których występują dziewczyny mające prawdziwe owłosienie na nogach, pod pachami czy twarzy.   więcej »

Meryl Streep na przełomie lat
24 czerwca 2018, 02:06

Wszechstronność Meryl Streep była inspiacją od wczesnych lat 70. Utalentowana aktorka zagrała niezliczoną liczbę ról oraz była dwadzieścia jeden razy nominowana do Oscara. Nikt chyba jeszcze nie wymyślił takiej roli, w którą Meryl Streep nie potrafiłaby się wcielić.      więcej »

 
wybierz stronę