Felietony i Porady

Crocksy od Balenciagi

Dodano 5 października 2017 03:10, przez Katarzyna Frąckowiak
Crocksy od Balenciagi

Jeszcze do niedawna mało kto przyznawał się, że w swojej szafie ma crocsy. Te buty powszechnie są uznawane za jedne z najbrzydszych na świecie. Jednak nie dla wszystkich. Po internecie krążyły bowiem filmiki, w których ludzie walczyli o nie w Lidlu. Wyrywali je sobie z rąk, jakby były czymś wyjątkowym. Czy przewidzieli najnowsze trendy z wybiegów światowych projektantów mody? 

Gdyby zapewne ktoś pół roku temu powiedział, że na pokazie podczas jednego z najważniejszych tygodni mody pojawią się crocsy, nie uwierzylibyśmy. Jednak jest to prawda. Niedawno w Paryżu odbył się pokaz mody Balenciaga. Podczas całego show największą uwagę zwracały kolorowe, gumowe sandały na platformie, fachowo nazywane crocsami. Cóż, nie są to jednak zwykłe crocsy. Podeszwa gumiaków została podwyższona o 10-centymetrową platformę. Ponadto projektant ozdobił buty ekstrawaganckimi przypinkami w różnych kształtach i kolorach.

Tak naprawdę nie powinno nas to dziwić. Dyrektorem kreatywnym hiszpańskiego domu mody jest Demna Gvasalia, który znany jest z popularyzacji rzeczy ogólnie uważanych za brzydkie. Dzięki niemu stają się one modne. To on wylansował żółty tshirt z logiem sieci kurierskiej DHL dla Vetements.

“Te gumowe buty są bardzo innowacyjne. Wykonano je z formy piankowej. Takie techniki i praca z tego typu materiałami są dla mnie bardzo w stylu Balenciagi”, komentuje sam dyrektor kreatywny Balenciagi, Demna Gvasalia.

Na wybiegu mogliśmy zobaczyć różne wariacje kolorystyczne crocksów na platformie, między innymi żółte, niebieskie, zielone oraz różowe. Czy w przyszłym sezonie wszystkie fashionistki będą w nich chodzić?

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !