Felietony i Porady

Estetyka filmów Wesa Andersona w rzeczywistym świecie

Dodano 25 sierpnia 2017 03:08, przez Katarzyna Frąckowiak
Estetyka filmów Wesa Andersona w rzeczywistym świecie

Wes Anderson to amerykański reżyser, którego albo się kocha, albo nienawidzi. Oglądając jego filmy, trzeba być przygotowanym na to, że reżyser przeniesienie nas do innego, specyficznego świata pełnego pastelowych kolorów w stylu retro. Znajdziemy w nim budynki z niemal idealną symetrią czy wnętrza pełne dziwacznych wzorów. Charakterystyczny styl Wesa Andersona jest bardzo rozpoznawalny. Począwszy od sposobu filmowania aż po kostiumy bohaterów czy wystrój wnętrz.

Estetyka Wesa Andersona ma ogromny wpływ na obecną popkulturę, a co za tym idzie, opanowała także media społecznościowe. Na instagramie znajdziemy wiele kont poświęconych właśnie filmom amerykańskiego reżysera. Jednak @AccidentallyWesAnderson wyróżnia się na tle wszystkich. Autor tego instagramowego profilu pokazuje budynki, wnętrza oraz krajobrazy, które wyglądają tak, jakby żywcem zostały wyciągnięte z “The Royal Tenenbaums”, “Moonrise Kingdom”, czy “The Life Aquatic”.

Sztuka może naśladować życie, ale może być też odwrotnie. Dowodem na to jest fakt, że tysiące ludzi na całym świecie, pokazując miejsca kojarzące im się z twórczością reżysera, oznaczają je hashtagiem #AccidentalWesAnderson.

Właśnie dzięki temu hashtagowi, właściciel konta Accidental Wes Anderson zebrał imponującą kolekcję budynków, wnętrz oraz krajobrazów, które idealnie oddają nastrój filmów Wesa Andersona. Możemy tam znaleźć między innymi różową latarnię morską z Włoch, niebieski pałac z Rosji czy zielone akwarium z Michigan. 

Podobnie, jak w przypadku każdego filmu Wesa Andersona, ważny jest jeden aspekt, który łączy wszystkie zdjęcia: symetria.

“Każde zdjęcie musi mieć symetryczną kompozycję, typowo pastelową paletę kolorów i nostalgię”, wyjaśnia Koval, założyciel konta na Instagramie. 

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !