Felietony i Porady

Francuzi oburzeni nową kampanią Saint Laurent.

Dodano 13 marca 2017 02:03, przez Katarzyna Frąckowiak
Francuzi oburzeni nową kampanią Saint Laurent.
Kobieta Yves Saint Laurent zawsze była elegancką kobietą z klasą. Z biegiem czasu, kiedy dyrektorzy kreatywni francuskiego domu mody zmieniali się, zmieniała się także klientela. Saint Laurent pod przewodnictwem Anthony Vaccarello to seksowne, odważne i rockowo - grunge’owe stylizacje.
Do internetu trafiła nowa kampania francuskiego domu mody na sezon wiosna/lato 2017. Nie spodobała się ona jednak francuzom. Czarno-białe zdjęcia promujące kolekcje są bardzo seksowne. Na jednym z nich modelka siedzi w dwuznacznej pozie, a na jeszcze innym wypina się.


Do francuskiej organizacji nadzorującej reklamy (ARPP) zaczęło wpływać mnóstwo skarg ze strony kobiet. Czują się one obrażone przez markę. Uważają, że cała sesja zdjęciowa promuje anoreksję i uwłacza płci żeńskiej. Niektóre z kobiet zarzucają również, że pozy modelek zachęcają do gwałtu, a nawet pokazują kobietę jako poszkodowaną w wyniku seksualnej napaści. ARPP (Autorité de Régulation Professionnelle de la Publicité) oczywiście bardzo szybko zareagowali. Poprosili francuski dom mody o zmianę kampanii.
Na razie zarząd Yves Saint Laurent milczy, a kampania nie została zmieniona.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !