Felietony i Porady

Najbardziej depresyjne miejsca na świecie

Dodano 26 kwietnia 2018 03:04, przez Kasia Tilda Frąckowiak
Najbardziej depresyjne miejsca na świecie

Instagram to miejsce, gdzie znajdziemy już nie tylko selfie. Po wpisaniu konkretnego hashtagu, pokaże nam się wiele kont, na których znajdziemy to, co nas interesuje. Począwszy od mody poprzez sztukę, kulinaria po najdziwniejsze zainteresowania i hobby, o których nawet nie pomyślelibyśmy, że takie mogą istnieć.

A co myślicie o profilu, na którym Daniel Rudd, 33-letni Australijczyk umieszcza screeny najbardziej depresyjnych miejsc na świecie. I nie chodzi tu o depresje czy jakość życia, ale o depresyjnie brzmiące nazwy miejscowości.

Wszystko zaczęło się, kiedy młody Australijczyk szukał czegoś w Google Maps i przez przypadek natknął się na górę o nazwie Mount Hopeles. Od tego zaczęło się specyficzne hobby, a na Instagramie powstało konto o nazwie @sadtopographies. 

"Oto, gdzie możesz się udać, kiedy kiepsko się czujesz" - tak brzmi opis profilu. Liczba obserwujących konto, a jest ich ponad 80 tysięcy, świadczy o tym, że nie brakuje fanów miejsc o smutnej, depresyjnej nazwie. W tej chwili w instagramowej kolekcji Rudda znajduje się już około 160 lokacji.

Na rynku dostępna jest także książka instagramera, w której autorski wybór miejsc został dodatkowo urozmaicony informacjami dotyczącymi etymologii ich nazw oraz ręcznie rysowanymi mapami.

Zapraszamy do galerii, w której znajdziecie niektóre z nich.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !