Felietony i Porady

Powstały dwa murale Gucci

Dodano 11 września 2017 03:09, przez Katarzyna Frąckowiak
Powstały dwa murale Gucci

O fakcie, że domy mody coraz chętniej czerpią inspiracje z subkultur i ulicznego życia, pisaliśmy jakiś czas temu. Luksusowe marki do swoich ofert wprowadzają casualowe, street stylowe stylizacje, a niektórzy designerzy projektują np. deskorolki. Tym razem nadszedł czas na ... mural. 

Ilustrator Ignasi Monreal namalował dwa murale, w Mediolanie i Nowym Jorku. Jeden z nich można zobaczyć na 760-metrowym budynku przy Lafayette Street w Nowym Jorku, a drugi 176-metrowej ścianie Largo la Foppa w Mediolanie. 

Inspiracją do stworzenia murali był nowy zapach Gucci, “Bloom”. Roślinna interpretacja Ignasi Monreal współgra z estetyką włoskiego domu mody. To miejski ogród, w którym główną rolę odgrywa flakon oraz pudełko najnowszych perfum Gucci. W tle można także dopatrzyć się echa malarstwa martwej natury z XVII wieku. Na stołach stoją wazony w kształcie betonowych głów, a w nich kwiaty, których aromaty są poszczególnymi nutami zapachowymi perfum. Stoliki przedstawiają technikę mozaiki Florentine 'Pietre Dure'. Do takiego zobrazowania artystę zainspirowała wizyta w muzeum Opificio delle Pietre Dure we Florencji.  

Murale będzie można podziwiać do końca listopada tego roku.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !