Felietony i Porady

Sicilia Dolce& Gabbana

Dodano 18 stycznia 2013 12:01, przez Joanna Daniło
Sicilia Dolce& Gabbana

Taormina to miasto zabytek, tak stare jak związki rodzinne na włoskiej Sycylii. Tam właśnie powstały niezwykłe zdjęcia do kampanii Dolce&Gabbana jesień /zima 2012/13, stworzone przez Giampado Squra. Otwórzmy więc razem ten album rodzinny w pięknej barokowej oprawie i obejrzyjmy całą historię. Sceny z życia wzbogacono o modelki, piękne kobiety z krwi i kości, tak prawdziwe, jak sycylijska tradycja rodzinna. Patrząc na zdjęcia możemy poczuć nawet ukłucie tęsknoty do czasów kiedy wszystko działo się wolniej, spokojniej. Te obrazy nas uspokajają, mają w sobie tyle detali, na zauważanie których nie mamy dzisiaj czasu, a może nawet nie chcemy widzieć. Rodzina w wymiarze ze zdjęć, staje się słowem niemodnym, przestarzałym, często niechcianym.

Stare mury i kamienne ulice Taorminy, czarny kolor ubrań rodziny, są doskonałym tłem do pokazania bogatych koronek, barokowo-religijnych złotych haftów, malarskich kwiatów i grubiutkich amorków zaludniających ubrania z kolekcji. Piękna Monica Bellucci i Bianca Brandolini są jakby stworzone dla tego miejsca i całej kolekcji. Tiary, kolczyki zdobiące głowy aktorek- modelek, haftowane w kwiatowe wzory torby w ich rękach, są wykwintnym dopełnieniem całości.

Sceny z życia rodzinnego są tak pełne życia i pociągające, że nie możemy się nimi nasycić. Niemal słychać gwar, rozmowy, dźwięki harmonii, odgłos obcasów na kamieniach…  Mają głębię i są może przez przypadek czymś więcej niż tylko zdjęciami do kampanii marki Dolce&Gabbana.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Komentarze użytkowników sophisti.pl