Felietony i Porady

Stylizacje na Halloween, które będą modne w tym roku

Dodano 23 października 2017 03:10, przez Katarzyna Frąckowiak
Stylizacje na Halloween, które będą modne w tym roku

Mamy już październik, a co za tym idzie, Halloween zbliża się wielkimi krokami. Fani tego mrocznego wieczoru zapewne robią research w celu zakupu jak najlepszego przebrania. The National Retail Federation przewiduje, że w Ameryce w 2017 roku padnie rekordowa suma 9,1 miliardów dolarów, jeśli chodzi o wydatki związane z Halloween. W ubiegłym roku zakupy związane z tym dniem przyniosły imponujące wyniki. Padła bowiem kwota ponad 8,4 miliarda dolarów. 

Rocznie amerykańscy użytkownicy Pinteresta dodają do swoich tablic około 220 milionów zdjęć-pomysłów związanych z Halloween. Potwierdza to tylko fakt, że dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych to poważne święto. Jak jest z nami? Nowe wyniki badań są zaskakujące. Tylko co dziesiąty Polak obchodzi Halloween. Blisko 90% osób deklaruje, że nie obchodzi tego zwyczaju, podczas gdy jeszcze w ubiegłym roku chęć udziału w różnego rodzaju inicjatywach związanych z Halloween deklarowało 75% badanych. Opinie Polaków co do tego dnia są podzielone. Co trzeci ankietowany twierdzi, że nie widzi nic złego w obchodzeniu tego zwyczaju, ale nie jest też entuzjastą Halloween. Co czwarty, traktuje ten dzień natomiast jako fajną zabawę i nie doszukuje się w nim głębszego znaczenia. 20% osób uczestniczących w badaniu uważa, że ten zwyczaj niepotrzebnie wypiera rodzimą tradycję i niszczy nastrój Dnia Wszystkich Świętych, a nieco ponad 10%. ankietowanych twierdzi, że Halloween jest niezgodne z nauką Kościoła i nie powinno się go w ogóle obchodzić.

My jednak postanowiliśmy przygotować coś dla osób, które kochają Halloween. Zapraszamy do obejrzenia kostiumów, które w tym roku będą najmodniejsze i będą królowały w halloweenowy wieczór.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !