Felietony i Porady

Zuzanna Bijoch napisała książkę!

Dodano 17 września 2017 03:09, przez Katarzyna Frąckowiak
Zuzanna Bijoch napisała książkę!

Zuzanna Bijoch to 23-letnia polska top modelka na skalę światową. Projektanci z różnych zakątków świata uwielbiają ją. Bijoch mogliśmy podziwiać między innymi na okładkach takich magazynów jak np. Elle Croatia, Elle Denmark, Harper’s Bazaar Poland, Elle Spain, Vogue Thailand, The Edit, Glamour Poland, Numero Russia czy Vogue Ukraine. Wzięła także udział w pokazach takich projektantów jak Etro, Versace, Giorgio Armani, Salvatore Ferragamo, Moschino, Gucci, Stella McCartney, Anthony Vacarello i wielu innych. Zuzanna oprócz modelingu zaczęła także studiować ekonomię. W październiku na sklepowe półki ma trafić jej książka. O czym będzie?

“Modelka”, bo taki tytuł nosi książka Zuzanny Bijoch powstawała przez kilka lat i dopiero teraz ujrzy światło dzienne. Powieść będzie opowiadała o prawdziwym życiu topmodelek i tym, co kryje się ”za zamkniętymi drzwiami” przemysłu modowego. Warto wspomnieć, że mimo iż nie jest to autobiografia Bijoch to niektóre fakty zawarte w książce są oparte na historiach, które miały miejsce w jej życiu. 

“Napisałam ją sama. To historia młodej dziewczyny wkraczającej w świat high fashion. Jej pierwsze pokazy, kampanie, triumfy i rozczarowania. Kolorowy świat mody od kuchni, ale też trudna lekcja dorastania w tym biznesie. Pracowałam nad nią cztery lata. Wszystko zaczęło się od maili, które pisałam do rodziców po przylocie do Nowego Jorku. Potem gdy byłam na stażu u Toma Forda i trochę się nudziłam, postanowiłam napisać na podstawie tego książkę. Nie obligowały mnie żadne terminy, nie pisałam na żaden zamówienie. Uznałam, że może kiedyś coś z tym zrobię. Wszystko skleiło się w całość i stworzyła się historia. (...) Nie będzie to autobiografia, ale będzie miała sporo elementów biograficznych. Wszystko, o czym napisałam, przeżyłam ja lub moi znajomi na własnej skórze. Nie ma tam żadnej fikcji, jeśli chodzi o zdarzenia i opisane mechanizmy świata mody. Ale to nie ja jestem główną bohaterką", opowiada o książce Zuzanna Bijoch. 

Książkę Zuzanny Bijoch “Modelka” będzie można kupić już 25 października. 

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !